12 medali wywalczyli pleszewscy karatecy na Międzynarodowym Turnieju VII Grand Prix TCZEW – ENERGA KARATE CUP

RED
Wielki sukces odnieśli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate na pierwszym w tym roku, krajowym turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate na VII Grand Prix TCZEW - ENERGA KARATE CUP.

W zawodach w Tczewie wzięło udział 634 zawodników z 62 klubów z 7 krajów, w tym dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W ostatniej chwili wycofał się z powodu kontuzji Filip Vogt. Podczas turnieju kontuzji doznała Julia Grzelak.

Pleszewscy sportowcy wywalczyli w dniach 16 – 17 marca 12 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. Po drugim dniu w klasyfikacji medalowej Pleszewski Klub Karate zajmuje 4 miejsce. Bardzo dobrze wypadli dwukrotni złoci medaliści Kacper Vogt oraz Michał Florczak. Kacper Vogt wygrał dziewięć walk, a Michał Florczak osiem.

Były to pierwsze w Polsce zawody rankingowe do kadry narodowej w 2019 roku. Kolejne to: Harasuto Cup 6-7 kwietnia w Łodzi, Central Poland Open w Pleszewie 18-19 maja oraz Polish Open Bielsko Biała 11-13 października. Wszystkie wymienione turnieje będą miały wpływ na wyłonienie reprezentacji na październikowe mistrzostwa świata w Santiago w Chile.