18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Teatr i muzyka - międzynarodowo w szkole w Kucharkach

Irena Kuczyńska
Teatr i muzyką łączą - projekt polsko - niemiecki w SP w Kucharkach
Teatr i muzyką łączą - projekt polsko - niemiecki w SP w Kucharkach Lidia Bogacz
W szkole w Kucharkach realizowano polsko - niemiecki projekt Teatr i muzyka łączą. W Kucharkach gościły dzieci ze szkół w Erkner oraz Furstenwwalde

Szkoły Podstawowej w Kucharkach wspólnie z kolegami z partnerskiej szkoły w Erkner i Fürstenwalde realizowali projekt „Teatr i muzyka łączą”.

Celem projektu ,,Teatr i muzyka łączą''było przybliżenie dzieciom muzyki klasycznej oraz sztuki teatralnej mówi Lidia Bogacz - jedna z realizatorek projektu.

Pobyt w Kucharkach dzieci z Niemiec rozpoczęły od wizyty w gospodarstwie rolnym państwa Tomalaków. W tym roku gospodarze przygotowali pokaz działania deszczowni.

Następnego dnia do szkoły przyjechali artyści z Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w dwóch zajęciach. Pierwsze związane były z zakulisową pracą teatru. Uczniowie dowiedzieli się o pracy charakteryzatora, scenografa, dowiedzieli się, co to takiego teatralna „paczka”. Mieli możliwość przymierzenia kostiumów i masek teatralnych.

Drugą część zajęć „Śpiewać każdy może” prowadzili śpiewacy operowi. Wraz z dziećmi wykonywali ćwiczenia głosowe i oddechowe niezbędne każdemu śpiewakowi. Na zakończenie odśpiewali kilka arii operowych.

Odbyło się też spotkanie z lutnikiem. Mogliśmy zobaczyć od podstaw, jak powstają skrzypce oraz wysłuchać koncertu na tym instrumencie. Później każdy mógł spróbować swoich umiejętności w grze na skrzypcach tłumaczy nauczycielka.
Dzień zakończyło spotkanie z kapelą ludową „Tursko”. Przy dźwiękach muzyki ludowej rozkręciła się świetna dyskoteka.

W środę uczestnicy projektu pojechali do Poznania. Zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Instrumentów Muzycznych. Następnie udali się do Teatru Wielkiego, aby zobaczyć go „od tyłu”. Czekała tu na nich niespodzianka – zajęcia baletowe. Podczas zajęć poznali terminy związane z baletem, kroki, proste ćwiczenia. Później wspólnie z tancerkami próbowali swoich sił w robieniu podstawowych kroków i figur. Wizytę zakończyło zwiedzanie garderób, rekwizytorni, sceny oraz widowni.

W czwartek pojechali do Gołuchowa, gdzie w Sali Gobelinowej gołuchowskiego zamku odbył się koncert kwartetu smyczkowego „Libiamo”. Mieli możliwość wysłuchania utworów największych kompozytorów muzyki klasycznej. Korzystając z okazji zwiedzili również piękne zamkowe sale.

Po południu tradycyjnie odbyły się warsztaty kulinarne. W grupach dzieci przygotowywały wielkopolskie potrawy na wspólną kolację.

W piątek odwiedzili gołuchowską zagrodę żubrów oraz park. Codziennie odbywały się również warsztaty taneczne i pantomimiczne. Dzieci uczyły się polki, walca oraz tańca nowoczesnego, przygotowywały dwie pantomimy: „Król i Maciuś” oraz „Legenda o Złotym Mieczu”.

Zakończenie projektu odbyło się w piątkowe popołudnie. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane pantomimy oraz tańce , wspólnie zaśpiewali piosenkę „Panie Janie” po polsku i po niemiecku.

Zebrani goście mogli obejrzeć tygodniowe zajęcia na prezentacji multimedialnej. Na zakończenie dla wszystkich uczniów odbyła się dyskoteka. W sobotę po śniadaniu Kucharki pożegnały niemieckich gości.

Projekt finansowany był przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie. Autorkami projektu były: Ewa Szulc, Stefania Królikowska, Katarzyna Kaleta, Ewa Kempińska i Lidia Bogacz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto