Poszli w ślady reprezentacji Polski w koszykówce 3x3. Uczniowie z Zielonej Mistrzami Wielkopolski!

Piotr Fehler
Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie wywalczyła tytuł Mistrza Wielkopolski w koszykówce 3x3 ZST Pleszew
Adamski, Bartłomiej Paterczyk, Tomasz Pływaczyk i Bartosz Nowaczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie poszli w ślady reprezentacji Polski w koszykówce 3x3 i wywalczyli Mistrzostwo Wielkopolski w "Licealiadzie"

Drużyna ZST Pleszew wywalczyła Mistrzostwo Wielkopolski

Koszykówka 3x3 z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów i rozgłosu. Kilka dni temu reprezentacja Polski w tej odmianie wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Swoją cegiełkę do popularyzacji koszykówki 3x3 w Pleszewie dołożyła również reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, która w Nowym Tomyślu wywalczyła tytuł Mistrza Wielkopolski w wojewódzkim finale XXV „Licealiady” w koszykówce 3x3.

- W turnieju udział wzięło 14 drużyn z naszego województwa. Najpierw były rozgrywki grupowe oraz baraże o wejście do ćwierćfinału a następnie mecze półfinałowe i finał. Łącznie rozegraliśmy 5 spotkań wszystkie wygrywając i tym samym zostaliśmy Złotymi medalistami Wielkopolski - podkreślają przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie.

Drużyna podczas finału wojewódzkiego XXV „Licealiady” wystąpiła w składzie: Maksymilian Adamski, Bartłomiej Paterczyk, Tomasz Pływaczyk i Bartosz Nowaczyk. Trenerem złotych chłopaków jest nauczyciel wychowania fizycznego - Dariusz Załęski.

Warto przypomnieć, że przed rokiem reprezentacji ZST Pleszew również walczyli w finałach wojewódzkich. Wówczas udało się zdobyć brązowy medal.