Pleszewska Liga Piłki Nożnej: Broniszewice o krok od niespodzianki w meczu z liderem rozgrywek. W spotkaniu padł remis

MK
Broniszewice byli o krok od pokonania lidera w VI kolejce Pleszewskiej Ligi Piłki Nożnej. W drugim spotkaniu Eka Fokus Żegocina pokonała Bautom Pleszew aż 8:2

Za nami VI kolejka Pleszewskiej Ligi Piłki Nożnej. W pierwszym meczu Broniszewice podejmowały lidera - zespół Amatorów. Pojedynek ten był wyjątkowy pod wieloma względami. Padły w nim aż dwie bramki samobójcze. W pierwszej połowie zespół z Broniszewic za sprawą Błażeja Gawrońskiego wyszedł na prowadzenie. Samobójcze trafienie zaliczył Szymon Łyskawka. Po zmianie stron bramkę kontaktową strzelił Mateusz Cierniak. Ale na kilka minut przed końcem spotkania druga żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Piotr Grochowicki. Amatorzy rzucili się do odrabiania strat. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego do wyrównania doprowadził strzałem samobójczym Andrzej Grochowicki. Mimo, to wynik remisowy jest wielka niespodzianką, jaką po raz kolejny sprawili piłkarze z Broniszewic.

O godz. 18.00 miały się odbyć równolegle dwa spotkania. Tilgner Pleszew oddał spotkanie walkowerem drużynie Myjni Pod Brzozą. P

W drugim pojedynku Bautom Pleszew zmierzył się z drużyną Eka Fokus Żegocin. Prowadzenie w tym pojedynku piłkarzom z Żegocina dał Krzysztof Olejniczak. Do wyrównania doprowadził Jakub Balcer. W pierwszej odsłonie spotkania na prowadzenie piłkarzy z Żegocina wyprowadził ponownie Błażej Janecki. W ostatnich sekundach pierwszej połowy za faul poza polem karnym czerwoną kartką zostaje ukarany golkiper Bautomu Krzysztof Śledzianowski, który będzie musiał pauzować w następnym spotkaniu. W bramce stanął zawodnik z pola Jakub Balcer. Druga połowa to festiwal bramek dla zespołu z Żegocina. Trzy trafienia zaliczył Jacek Janecki, po jednym Tobiasz Morawski, Michał Kuźniacki i Marcin Walczak. Wynik jednostronnego spotkania ustalił jednak Jakub Balcer.

Organizator rozgrywek, którym jest Sebastian Wasielewski zaprasza kibiców na spotkanie siódmej kolejki, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia na obiektach Spółki Sport Pleszew.

VII kolejka, sobota, 11 sierpnia 2018 r.

żółta kartka: Grzegorz Palak
czerwona kartka: Krzysztof Śledzianowski (Bautom)

Tilgner Pleszew – Myjnia Pod Brzozą 0:3 (walkower)