Młodzi pleszewianie zajęli piąte miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Mini Koszykówce, którzy został rozegrany w Pleszewie

MK
Przez dwa dni Pleszew gościł zespoły chłopców rocznik 2008 w Ogólnopolskim Turnieju w MINI-KOSZYKÓWCE.

W sobotę odbywały się pojedynki grupowe. W grupie A wygrał zespół TKM Włocławek, przed MOS Spójnia Stargard i zespołem gospodarzy KS Kosz Pleszew. Natomiast w grupie B, zwycięzcą został zespół UKS Akademia Koszykówki Komorów, przed zespołem MKS Piotrówka Radom i UKS Chynowa.

Zespoły które zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich grupach w niedzielny poranek zmierzyły się w spotkaniach finałowych. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły TKM Włocławek z zespołem MKS Piotrówka Radom. Ten pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęli młodzi adepci koszykówki z Włocławka, pokonując swoich rówieśników 45:23. W drugim spotkaniu półfinałowym zagrały zespoły UKS Akademia Koszykówki Komorów z MOS Spójnia Stargard. W tym pojedynku lepsi okazali się koszykarze z Komorowa, pokonując MOS Spójnia Stargard, 41:32.

W spotkaniu o V miejsce w Turnieju spotkały się zespoły KS Kosz Pleszew z zespołem UKS Chynowa. Pleszewianie wygrali to spotkanie 21:10 i to oni zajęli piąte miejsce w Turnieju.

W finale pocieszenia zagrały zespoły MKS Piotrówka Radom z zespołem MOS Spójnia Stargard. Od samego początku spotkania zespół z Radomia dyktował warunki na parkiecie, jednak młodzi koszykarze ze Stargardu przebudzili się w ostatniej kwarcie i doprowadzili do różnicy zaledwie czterech punktów. To jednak było wszystko na co było stać młodych koszykarzy MOS Spójnia, którzy przegrali finał pocieszenia 28:20.

W ostatnim spotkaniu, w meczu finałowym spotkały się dwa najlepsze zespoły występujące na parkiecie w Pleszewie. TKM Włocławek zmierzył się z zespołem UKS Akademia Koszykówki Komorów. W spotkaniu finałowym lepsi okazali się koszykarze z Komorowa, pokonując swoich rówieśników z Włocławka 42:11.