Dla gimnazjalistów powiatowe mistrzostwa stanowiły jednocześnie kwalifikację do zawodów wojewódzkich. Awans wywalczyli zwycięzcy konkurencji (w przypadku gdy jedna osoba wygrała dwie konkurencje, kwalifikację otrzymywał wicemistrz) oraz 15 osób z najwartościowszymi wynikami
Lekkoatleci ze szkół podstawowych rywalizowali w czwórboju (skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m, bieg na 600 (dziewczyny) lub 1000 m (chłopcy)). Awans do finału rejonowego wywalczyły dziewczyny ze SP w Gizałkach i SP 3 w Pleszewie oraz chłopcy ze SP 2 w Pleszewie oraz SP w Kościelnej Wsi.
Wyniki:
a) gimnazjum:
100 m
1. Karolina Olejniczak 12,98, Gizałki
2. Zuzanna Szczepaniak 13.03, Kowalew
3. Zuzanna Kamieniarczyk 13,05, Taczanów
300 m
1. Kinga Olejniczak 44,73, Gizałki
2. Natalia Tuzimek 51,36, Gimnazjum nr 3 w Pleszewie
3. Wiktoria Kaletka 51,4, Chocz
600 m
1. Zuzanna Szczepaniak 1:49,90, Kowalew
2. Ewelina Podemska 1:50,87, Gimnazjum nr 2 w Pleszewie
3. Wiktoria Kajdaniak 1:54,62, Gołuchów
1000 m
1. Aleksandra Dopierała 3:30,90, Gołuchów
2. Ania Klotzel 3:39,99, Gimnazjum nr 3 w Pleszewie
3. Martyna Szychowiak, 3:53,20, Gimnazjum nr 1 w Pleszewie
60 m przez płotki
1. Weronika Trybulska 11,04, Gimnazjum nr 1 w Pleszewie
2. Zuzanna Cierniak 11,75, Gimnazjum nr 2 w Pleszewie
200 m przez płotki
1. Noemi Drążewska 41,51 Gizałki
2. Oliwia Biadała 43,08, Gimnazjum 2 Pleszew
chód 2000 m
1. Ania Klotzel Gimnazjum nr 3 w Pleszewie
2. Anna Wojciechowska Gimnazjum 2 Pleszew
rzut oszczepem
1. Martyna Sokowicz 19,10, Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie
2. Martyna Urbaniak 18,20, Chocz
3. Adrianna Witkowska 16,45, Gimnazjum 2 w Pleszewie
pchnięcie kulą
1. Adrianna Witkowska 9,49, Gimnazjum 2 w Pleszewie
2. Julia Rybarczyk 8,94, Gizałki
3. Martyna Sokowicz 8,65, Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie
skok w dal:
1. Karolina Olejniczak 4,72, Gizałki
2. Natalia Śniatecka 4,60, Gołuchów
3. Kinga Olejniczak 4,50, Gizałki
sztafeta szwedzka
1. Gizałki 2:36
sztafeta 4x100
1. Gołuchów 53,80
100 m
1. Kamil Gasik 11,86, Gizałki
2. Hubert Krzyżostaniak 11,95, Gizałki
3. Dominik Koliński 12,02, Gimnazjum nr 2 w Pleszewie
300 m
1. Michał Ratajczak 39,64, Chocz
2. Damian Kuczyński 41,48, Chocz
3. Tomasz Jankowski 42,74, Gizałki
1000 m
1. Krzysztof Bartczak 3:05,47, Gimnazjum nr 3 w Pleszewie
2. Kacper Rogacki 3:09,09 Broniszewice
3. Jakub Mucha 3:09,32, Kościelna Wieś
2000 m
1. Filip Grad 6:35,96, Dobrzyca
2. Szymon Wachowiak 6:48,28, Chocz
3. Michał Ratajczak 6:49,05, Chocz
60 m przez płotki
1. Dominik Koliński 9,00
200 m przez płotki
1. Szymon Jezierski 28,20 Gizałki
2. Tomasz Jankowski 31,66, Gizałki
3. Szymon Kempiński 32,03, Gimnazjum 2 Pleszew
rzut oszczepem
1. Łukasz Łyskawka 35,45, Chocz
2. Tomasz Furtak 34,10, Chocz
3. Adam Kałużny 33,40, Czermin
pchnięcie kulą
1. Wiesław Jankowski 11,47, Kowalew
2. Filip Biadała 10,77, Gimnazjum 2 Pleszew
3. Michał Ratajczak 10,65, Chocz
skok w dal
1. Kamil Gasik 5,91, Gizałki
2. Szymon Jezierski 5,60, Gizałki
3. Jakub Bogacz 5,53, Gimnazjum 1 Pleszew
sztafeta szwedzka
1. Gizałki 2:18
sztafeta 4x100
1. Gimnazjum nr 3 w Pleszewie 50,29
b) szkoła podstawowa
czwórbój dziewcząt:
1. SP Gizałki 1154 pkt
2. SP 3 Pleszew 1101 pkt
3. SP Kowalew 935 pkt
czwórbój chłopców:
1. SP 2 Pleszew 1021 pkt
2. SP Kościelna Wieś 952 pkt
3. SP 3 Pleszew 931 pkt
wyniki indywidualne:
60 m
1. Wiktoria Kielańska 8,45, SP 3 Pleszew
2. Aleksandra Walendowska 8,55, SP Gizałki
3. Jowita Falk 8,86, SP 3 Pleszew
600 m
1. Julia Zielińska 1:58,14, SP Gizałki
2. Faustyna Gil 2:02,99, SP Żegocin
3. Nikola Białas 2:07,76, SP 1 Pleszew
skok w dal
1. Aleksandra Walendowska 4,30 m, SP Gizałki
2. Jowita Falk 4,15 m, SP 3 Pleszew
3. Aleksandra Adamczak 4,12 m, SP 3 Pleszew
rzut piłeczką palantową
1. Aleksandra Sarna 48 m, SP Czermin
2. Gabriela Czajczyńska 41 m, SP 1 Pleszew
3. Dominika Szablewska 38 m, SP Chocz
60 m
1. Dariusz Wasielewski 8,24, SP 3 Pleszew
- Kacper Linkowski 8,24, SP Chocz
3. Dominik Majdecki 8,25, SP tomice
1000 m
1. Jakub Kamiński 3:25,94, SP Tomice
2. Michał Florczak 3:26,66, SP Tursko
3. Sebastian Marcisz 3:28,80, SP 1 Pleszew
skok w dal
1. Adrian Rataj 4,70 m, SP Kościelna Wieś
2. Michał Szymoniak 4,55 m, SP 3 Pleszew
3. Dominik Majdecki 4,50 m, SP Tomice
rzut piłeczką palantową
1. Miłosz Kostanowicz 63 m, SP Czermin
2. Adrian Rataj 55 m, SP Kościelna Wieś
3. Kacper Szkudlarek 52 m, SP Chocz
- Dawid Kozłowicz 52 m, SP Kwileń
echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?