Koszykówka. 2. liga mężczyzn. Trzecie zwycięstwo z rzędu Kosza. Pleszewianie wygrali wyjazdowy pojedynek z IgnerHome AZS Basket Nysa

Damian Cieślak
facebook KS Kosz Pleszew
W 12. kolejce 2. ligi koszykówki mężczyzn Kosz Pleszew odnotował cenne wyjazdowe zwycięstwo. Drużyna Alana Urbaniaka pokonała IgnerHome AZS Basket Nysa 64:52.

Pleszewianie dobrze weszli w mecz i pierwszą kwartę zakończyli z 5-punktowym prowadzeniem. W drugiej części gry ich przewaga urosła nawet do 11 oczek, ale skuteczny finisz gospodarzy sprawił, że po pierwszej połowie Kosz prowadził tylko 34:31. Kolejne 20 minut należało w pełni do naszej drużyny, która ostatecznie pozwoliła rzucić rywalom tylko 52 punkty. Defensywa była mankamentem pleszewskiego zespołu w pierwszych meczach, 12 grudnia 2020 r. w hali przy ulicy Sudeckiej 23 skuteczna gra w obronie stanowiła klucz do sukcesu.

Dla drużyny Alan Urbaniaka było to 7. zwycięstwo w sezonie. Kosz, który do tej pory rozegrał 11 meczów, zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest MKS Sokół Międzychód legitymujący się bilansem 9-2. W kolejnym spotkaniu zespół z Pleszewa podejmie na władnym parkiecie BC Obra Kościan, czyli aktualnie dziewiątą siłę grupy D. Mecz zaplanowano na 19 grudnia 2020 r.. Początek o 16.00.

IgnerHome AZS Basket Nysa - KS Kosz Pleszew 52:64

Skład Kosza: Krzysztof Chmielarz (15), Mikołaj Serbakowski, Szymon Dekiert, Grzegorz Małecki (12), Przemysław Galewski (4), Krzysztof Spała (13), Patryk Marek (2), Bartosz Perz, Mikołaj Spała (13), Szymon Rosik (5).

Najwięcej punktów dla AZS-u: Marc-Oscar Sanny - 14, Michał Wielechowski - 9, Jakub Lewandowski - 9.

Ta dekada miała niepowtarzalny klimat! Lata 90. w Pleszewie....

Gmina Chocz. Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych i najstar...

Gmina Czermin. W Żegocinie odbudowano pomnik pamięci ofiar w...

Ósme miejsce Kamila Stocha w mistrzostwach świata w lotach narciarskich. "Nie zawsze na stole jest pizza"