Kosz Pleszew po raz drugi w tym sezonie pokonał Rawię Rawicz

MK
Początek meczu z RKKS Rawią Rawicz był bez wątpienia wyjątkowy dla naszego młodego podkoszowego Mateusza Zimnego, który po raz pierwszy w karierze rozpoczął spotkanie w pierwszej piątce. Stało się tak ponieważ do tej ligowej potyczki przystąpiliśmy bez Pawła Lasoty

Worek z punktami otworzyli goście z Rawicza, którzy za sprawą Szymona Maciołka objęli pierwsi prowadzenie w tym spotkaniu. Na odpowiedź pleszewian nie trzeba było długo czekać. Szybką trójką odpowiedział Artur Mrówczyński. Gospodarzom udało się zbudować 5 - punktową przewagę, jednak za sprawą rzutów dystansowych Rawia znów wróciła na prowadzenie w połowie kwarty. Na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony spotkania w zespole pleszewian zadebiutował Przemysław Galewski. Były gracz ostrowskiej Stali szybko zaakcentował swój pobyt na boisku celnym rzutem za trzy punkty.Kosz ponownie punkt po punkcie zaczął budować przewagę i ostatecznie po pierwszej kwarcie dość pewnie prowadziliśmy 24: 16.

W drugie dziesięć minut lepiej weszli goście z Rawicza, którzy za wszelką cenę chcieli szybko odrobić straty z pierwszej kwarty spotkania. Udało im się "dojść" zespół z Pleszewa na dystans czterech punktów, jednak za sprawą Błażeja Pawlika i Alana Urbaniaka, Kosz ponownie przejął kontrolę nad przebiegiem zdarzeń na parkiecie. W połowie kwarty pleszewianie prowadzili już nawet dziesięcioma punktami. Do przerwy nasz zespół prowadził z Rawią 43: 33.

Drugą połowę pleszewianie rozpoczęli mocnym akcentem. Szybkie punkty kolejno Artura Mrówczyńskiego i Przemysława Galewskiego dały już 14 – sto punktową przewagę, która utrzymywała się niemal przez całą kwartę. Piorunujące w wykonaniu Kosza Pleszew okazały się ostatnie dwie minuty. Na 12 sekund przed końcem kwarty prowadzili już 18– stoma punktami i dało im to bezpieczną przewagę przed ostatnią odsłoną spotkania.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od punktów z rzutów wolnych Błażeja Pawlika. Następnie aż sześć punktów z rzędu zdobył kapitan Alan Urbaniak, który okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem całego spotkania zdobywając w sumie 20 oczek . Przewaga gospodarzy wzrosła do 19– stu punktów, co pozwoliło na kilka eksperymentów ze składem. Ostatecznie Kosz wygrał po raz drugi w tym sezonie z zespołem z Rawicza 80: 65!

Następne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają już 17 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Stalą. Mecz w hali sportowej SP nr 9 przy ul. Asnyka rozpocznie się o godzinie 19:45.

KS Kosz Pleszew – RKKS Rawia Rawag Rawicz 80: 65 (24: 16, 19: 17, 18: 12, 19:20)

KS Kosz Pleszew: Alan Urbaniak - 20, Artur Mrówczyński - 18, Piotr Ziółkowski - 8, Błażej Pawlik - 7, Przemysław Galewski - 7, Rafał Urbaniak - 6, Paweł Mowlik - 6, Mikołaj Serbakowski - 4, Mateusz Zimny - 4

RKKS Rawia Rawag Rawicz: Szymon Maciołek - 17, Kacper Kuta - 10, Bartłomiej Rodak - 9, Jędrzej Jankowiak – 9, Kacper Samuła - 6, Adam Staśkowiak - 3, Grzegorz Paszek 1