Kosz Pleszew odniósł szóste zwycięstwo z rzędu!

MK
To miał być kolejny ciężki pojedynek na drugoligowym parkiecie, ale podopieczni Kaspra Smektały zaskoczyli rywali w każdym elemencie gry

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa zespołu pleszewskiego. Od samego początku na prowadzenie wyszli goście z Wrocławia dowodzeni z ławki przez trenera Roberta Kościuka. Pleszewianie w tej odsłonie spotkania nie byli w stanie wejść na swoją wysoką skuteczność w ofensywie. KKasper Smektała, zdecydował się wprowadzić na parkiet człowieka od czarnej roboty - Błażeja Pawlika. Koszykarz jak w transie trafiał za trzy punkty zmniejszając przewagę gości.

Druga kwarta to już dominacja zespołu pleszewskiego, którzy wygrali ją 25:9. Pod koszami dominowali środkowi, Rafał Urbaniak, Paweł Lasota i Tomasz Zyber, którzy po zbiórkach napędzali pleszewską lokomotywę w pogoni po kolejne zwycięstwo.

Trzecia kwarta to popis gry Artura Mrówczyńskiego, który w tym spotkaniu nie pomylił się ani razu uzyskując w każdym elemencie gry 100% skuteczność. Kwarta ta padła również łupem pleszewskich koszykarzy 29:20.

W czwartej kwarcie już po raz kolejny w tym sezonie pleszewscy koszykarze przekroczyli "setkę". Kosz Pleszew odnosi szóste z rzędu zwycięstwo na parkietach drugiej ligi.

Już za tydzień pleszewianie wybierają się na kolejne spotkanie. Tym razem przeciwnikiem zespołu Kaspra Smektały będzie Exact Systems Śląsk Wrocław. To spotkanie odbędzie się w dniu 19 listopada 2017 roku o godz. 16.00.

KS Kosz Pleszew – Röben Gimbasket Wrocław 102:68 (24:22, 25:9, 29:20, 24:17)

KS Kosz Pleszew: Błażej Pawlik – 23, Artur Mrówczyński – 16, Paweł Lasota – 13, Paweł Mowlik – 10, Rafał Kikowski – 9, Mikołaj Serbakowski – 6, Tomasz Zyber – 6, Piotr Ziółkowski – 5, Alan Urbaniak – 5, Mateusz Zimny – 4, Rafał Urbaniak – 4, Dominik Walczak – 1

Röben Gimbasket Wrocław: Michał Pietrzak – 18, Rafał Chwastyk – 15, Luka Małachow – 9, Michał Kamberski – 9, Mateusz Rogoziński – 4, Maciej Szeszycki – 4, Paweł Gałczyński – 4, Wojciech Sienkiewicz – 3, Jakub Kamberski - 2

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?