Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Gizałki. Zagraniczni partnerzy przejechali ponad 1000 kilometrów, by wesprzeć uchodźców, którzy znaleźli schronienie w gminie Gizałki

Damian Cieślak
Damian Cieślak
archiwum gminy Gizałki
Przejechali ponad 1000 kilometrów, by wesprzeć uchodźców. - To prawdziwi przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć - mówi wójt Robert Łoza.

Zagraniczni partnerzy przejechali ponad 1000 kilometrów, by wesprzeć uchodźców, którzy znaleźli schronienie w gminie Gizałki

Od 24 lutego z Ukrainy do Polski wjechało około 2,4 mln osób. Część uchodźców znalazła schronienie w powiecie pleszewskim. Cały świat jest pod wrażeniem postawy Polaków. To, co dzieje się w kraju, obserwują również przedstawiciele zagranicznych miast i miejscowości współpracujących z naszymi samorządami. Tak jest choćby w przypadku Gizałek i gmin partnerskich: Anor we Francji, Momignies w Belgii czy Apen w Niemczech. Przedstawiciele dwóch pierwszych zorganizowali na swoim terenie zbiórki i wspólny transport darów dla Ukraińców.

- Pokonali ponad 1150 km, przywożąc pełen samochód dostawczy towarów żywnościowych, ubrań, śpiworów, kołder, koców i innych towarów niezbędnych do życia. W zbiórkę darów zaangażowali się osobiście burmistrzowie Eddy Bayard z Momignies, Jean Luc Perat z Anor oraz stowarzyszenia powołane w tych gminach do współpracy z gminą Gizałki - opowiada wójt Robert Łoza. Dary osobiście przywieźli zastępca burmistrza Anor Bernard Bailleul, jego przyjaciel Claude Kowalewski oraz Marc Coppee z Momignies.

Jak powiedzieli nam po bardzo męczącej podróży, przywieźli ze sobą solidarność i wsparcie naszych działań, dla doświadczanej wojną Ukrainy. "Jesteśmy całym naszym sercem po Waszej stronie i nieustannie o Was myślimy. Podziwiamy Wasze zaangażowanie i pomoc w przyjmowaniu Naszych Ukraińskich przyjaciół, którzy stali się niewinnymi ofiarami tego jednostronnego konfliktu". To prawdziwi przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć - komentuje gospodarz Gizałek.

Część przywiezionych darów zostanie rozdysponowana wśród uchodźców mieszkających na terenie gminy, a część zostanie przekazana na Ukrainę.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dzień Kobiet w Pleszewie. Dzień Kobiet z pasją i dobrą zabaw...

Złote Gody w Pleszewie. Pół wieku wspólną kroczą drogą, czyli Złote Gody w Pleszewie [Cz.IV]

Złote Gody w Pleszewie. Pół wieku wspólną kroczą drogą, czyl...

Złote Gody w Pleszewie. Spędzili wspólnie pięćdziesiąt lat. Teraz obchodzą jubileusz Złotych Godów [CZ.III]

Złote Gody w Pleszewie. Spędzili wspólnie pięćdziesiąt lat. ...

Pleszew. Ałbena Grabowska autorka poczytnej sagi "Stulecie Winnych" gościła w Pleszewie i opowiedziała swoją historię

Pleszew. Ałbena Grabowska autorka poczytnej sagi "Stulecie W...

Gmina Gizałki. Polskie i ukraińskie rodziny integrowały się w Tomicach

Ogólnopolski Finał LXXIII Olimpiady Matematycznej w Pleszewie. Wybitni młodzi matematycy z całego kraju mierzą się z królową nauk

Ogólnopolski Finał LXXIII Olimpiady Matematycznej w Pleszewi...

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto