Zespół Szkół Usługowo - Gospodarczych w Pleszewie znalazł się w gronie 12 finalistów konkursu "Lekcje z Sita"

W związku z zakwalifikowaniem się Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie do grona 12 finalistów VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Lekcja z SITA” organizowanego przez Wydawnictwo Głos Nauczycielski odbyły się dni konkursowe w ZSUG.

dział w konkursie otwiera przed szkołą możliwość wdrożenia nowoczesnej, skutecznej metody nauki języków obcych. Zwycięska szkoła otrzyma bowiem sprzęt i materiały SITA oraz licencję na prowadzenie zajęć tą metodą w roku szkolnym 2017/2018.

W ramach Dni Konkursowych , które odbyły się w pleszewskiej szkole zaplanowano zaplanowano cztery spotkania:
- z dyrekcją i zaproszonymi gośćmi
- z nauczycielami, którzy zgłosili szkołę do konkursu, oraz pozostałymi, którzy będą brali udział w przygotowaniu i realizacji innowacji pedagogicznej w szkole lub wspierali w tym swoich kolegów i koleżanki;
- z uczniami, których będzie dotyczyć innowacja pedagogiczna, lub chętnymi do wzięcia w niej udziału;
- z rodzicami uczniów, których będzie dotyczyć innowacja pedagogiczna, lub chętnych do wzięcia w niej udziału.

Obecnie nauczyciele, którzy zgłosili szkołę do konkursu oraz dyrekcja przygotowują projekt „ organizacji zajęć metodą SITA".

Według regulaminu zwycięzca jest tylko jeden i to jemu przypadnie zestaw urządzeń wraz z materiałami do nauki języka i kursami dla nauczycieli. Jury przyzna także wyróżnienia w postaci dwuetapowego szkolenia nauczycieli. Istnieje również możliwość, że najlepsze projekty, które nie zostały uhonorowane nagrodą główną, będą realizowane przy współpracy z fundatorem nagród, czyli firmą SITA. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu „Lekcja z SITA” poznamy 31 maja

Metoda SITA łączy odkrycia naukowe dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu z najlepszymi doświadczeniami tradycyjnych metod nauki języków obcych. Zwiększa się efektywność przyswajania wiedzy, a uczniowie nie tylko zapamiętują nowe słowa, zwroty łatwiej i szybciej, ale dzięki regularnemu relaksowi, są również bardziej skoncentrowani i odprężeni na innych lekcjach.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!