29 czerwca z parafii św. Antoniego odchodzi proboszcz ojciec Patryk Jankiewicz. W parafii spędził pełne trzy lata, czyli jedną kadencję. – Na własną prośbę jadę na Ukrainę, aż za rzekę Zbrucz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
29 czerwca z parafii św. Antoniego odchodzi proboszcz ojciec Patryk Jankiewicz. W parafii spędził pełne trzy lata, czyli jedną kadencję.
– Na własną prośbę jadę na Ukrainę, aż za rzekę Zbrucz. Nie będę tam jednak prowadził działalności duszpasterskiej, tylko mam zamiar zająć się opisem sztuki sakralnej naszych kapucyńskich świątyń– wyjaśnia ojciec Patryk.

Nie od dziś wiadomo, że to miłośnik sztuki. Zaczął więc przemieniać kościół, tak by przywrócić mu dawny blask. W ciągu trzech lat, w kościele zmieniło się wiele. Proboszcz najpierw odsłonił witraże kościoła, zdjął przysłaniające je obrazy, wymienił stare konfesjonały na znacznie lżejsze. Swoje oblicze zmienił ołtarz, w kościele stanęła przepiękna chrzcielnica, a co najważniejsze, wyremontowane zostały kościelne organy. Przed kościołem wycięto drzewa i teraz w całej okazałości widać jego niecodzienną architekturę.
Ojciec Patryk na jubileusz 80 - lecia kościoła wydał jeszcze książkę, która opisuje bogate życie parafii. Jest jednak przede wszystkim wspaniałym i profesjonalnym przewodnikiem po świątyni, którego dotąd nie było.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: