Na parę dni przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, maluchy z przedszkola w Broniszewicach uczestniczyły w Zielonym Dniu.

Wychowawczyni przedszkolaków z Broniszewic Ewa Józefiak zrealizowała ten pomysł w ramach ogólnopolskiego programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. W Zielonym Dniu każdy miał obowiązek mieć na sobie coś zielonego.

Przedszkolacy przynosili też zielone owoce lub warzywa i wspólnie próbowali tych zdrowych smakołyków. Cały dzień obfitował w wiele zabaw. Dzieci poznawały zielone zwierzaki oraz brali udział w zabawach ruchowych przy piosenkach z motywem zielonym.

Jednak najważniejszym wydarzeniem dnia było zakładanie zielonego ogródka w doniczkach. Przedszkolacy sadzili i siali w doniczkach różne warzywa i kwiaty, które później oznakowali specjalnymi metryczkami.

Teraz z niecierpliwością czekają na efekty ich pracy. Na zakończenie dzieci zrobiło drzewko z listkami w kształcie serc, a za uczestnictwo w Zielonym Dniu otrzymali pamiątkowe dyplomy, oczywiście zielone.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!