Zespół KS Kosz Pleszew poniósł dwie porażki w ciągu jednego tygodnia

MK
Dwie kolejne, i to w ciągu jednego porażki koszykarzy KS Kosz Pleszew ostudziły oczekiwania wobec pleszewian.

W pierwszym meczu KS Kosz Pleszew podejmował Weegree AZS Politechnikę Opolską, gdzie trenerem jest legenda polskiego basketu Dominik Tomczyk. Koszykarze z Opola przyjechali do Pleszewa mając na koncie 5 zwycięstw, a na kolejne liczyli w Pleszewie. Już w pierwszej kwarcie koszykarze z Opola pokazali, że w tym meczu na boisku będzie rządził jeden zespół. Pleszewskim koszykarzom udało się jedynie zremisować trzecią kwartę, która zakończyła się wynikiem 23:23.

Kosz Pleszew – Weegree AZS Politechnika Opolska 77:91 (21:29, 8:11, 23:23, 25:28)
Kosz Pleszew: Przemysław Galewski – 17, Mikołaj Spała – 16, Grzegorz Małecki – 11, Alan Urbaniak – 9, Michał Główka – 8, Patryk Marek – 6, Łukasz Ptak – 5, Rafał Kikowski – 3, Mateusz Zimny – 2

Weegree AZS Politechnik Opolska: Krzysztof Chmielarz – 19, Łukasz Wojciechowski – 18, Wojciech Leszczyński – 16, Patryk Wilk – 15, Daniel Dawdo – 11, Jarosław Pawłowski – 8, Adam Cichoń – 4

3 listopada zespół KS Kosz Pleszew wzmocniony Dominikiem Grudzińskim z BM Stal Ostrów Wielkopolski wybrali się w daleka podróż do Żar na spotkanie z miejscowym zespołem Chroma.

W pierwszej kwarcie dwupunktowe prowadzenie uzyskali koszykarze gospodarzy którzy wygrali ją 18:16. W drugiej kwarcie pleszewianom wychodziło praktycznie wszystko i zakończyła się ona wynikiem 16:27, a pierwsza połowa 34:43. Ale to, co stało się trzeciej kwarcie przerosło najśmielsze oczekiwania zgromadzonych kibiców. Pleszewianie zapomnieli jak się gra w koszykówkę i w tej kwarcie rzucili tylko 8 punktów, przy 23 punktach gospodarzy. Po trzech kwartach, było już wiadomo że wynik spotkania jest sprawą otwartą i każdy z zespołów może wygrać ten pojedynek. Koszykarze z Pleszewa rzucili się do odrabiania strat, wygrali tą kwartę 5 oczkami, jednak zabrakło jednego punktu do wygranej i tak koszykarze pleszewscy doznali drugiej porażki w przeciągu tygodnia.

Chroma Żary – KS Kosz Pleszew 74:73 (18:16, 16:27, 23:8, 17:22)

Chroma Żary: Mariusz Małachowski – 20, Mariusz Matczak – 20, Mateusz Rusiński – 11, Marcel Kliniewski – 7, Oleksander Harbarchuk – 7, Dawid Kołkowski – 6, Dariusz Kalinowski – 2, Dawid Kondratowicz – 1

KS Kosz Pleszew: Grzegorz Małecki – 16, Dominik Grudziński – 12, Patryk Marek – 12, Mateusz Zimny – 6, Łukasz Ptak – 6, Mikołaj Serbakowski – 5, Michał Główka – 5, Mikołaj Spała – 5, Alan Urbaniak – 5, Rafał Kikowski – 1