Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Czermin zapłacą za metr sześcienny wody o 9 groszy więcej. Wzrośnie również opłata abonamentowa.

Nowa stawka za wodę wynosi 2,95 zł netto. Koszt opłaty abonamentowej to 3,46 zł netto (podwyżka o 7 groszy). Przyczyny zmian? Wzrost kosztów energii elektrycznej, konieczność wykonania dodatkowych badań jakości wody w zakresie substancji promieniotwórczych, przewidywany wzrost inflacji.

Podczas sesji rajcy z Czermina wykorzystując obecność radnych powiatowych: Zbigniewa Serbiaka i Wojciecha Barszczewskiego pytali, czy jest możliwość, aby pierwsza godzina postoju na szpitalnym parkingu była darmowa (teraz jest to 20 minut)? Poruszono również kwestię remontu dróg powiatowych. - Chodzi o drogę Pleszew – Broniszewice przez Marszew i Marianin. Tam jest tragedia, każdy kto tamtędy jeździ to potwierdzi. Może udałoby się wykonać na początek dwa odcinki: jeden na terenie gminy Pleszew, drugi gminy Czermin. Na dzień dobry zrobić nakładkę wyrównującą, a może coś więcej w przyszłym roku. Zdaje sobie sprawę z sytuacji finansowej powiatu, ale tam trzeba coś zrobić. Będziemy czekać na nieszczęście? Na odcinku od lasu do skrzyżowania koło dębu jedzie się tylko lewą stroną, bo prawą już nie da rady - mówił Andrzej Szymczak.

Co odpowiedzieli radni powiatowi? O tym w kolejnym numerze "Gazety Pleszewskiej".

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!