W piątek po zmroku ponad 200 mieszkańców miasta i regionu rozpoczęło nocną wędrówkę - Ekstremalną Drogę Krzyżową

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie wyszła po raz pierwszy. Trasa bł. Edmunda Bojanowskiego liczy 41 kilometrów i wiedzie przez: Lenartowice - Zawidowice - Rokutów - Grodzisko - Broniszewice - Psienie Ostrów - Czermin - Strzydzew - Kurcew - Korzkwy - Pleszew.

Pleszewska EDK rozpoczęła się mszą św. o godz. 20 w parafii Najświętszego Zbawiciela. Część trasy prowadzi przez obszary leśne. Uczestnicy przemierzają drogę w samotności i ciszy.

„Droga Przełomów” – to hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ta wyjątkowa forma rekolekcji składa się z czterech kroków: wyzwania, drogi, zmagania oraz spotkania. Wyzwanie pojawia się w momencie poznania idei EDK – jego podjęcie prowadzi do drogi, czyli wyruszenia w nocną wędrówkę w milczeniu z modlitwą i z wewnętrznymi rozważaniami. Trzeci krok to zmaganie, które pojawia się, gdy zaczyna brakować sił i trzeba przezwyciężyć swoje słabości. Zwieńczeniem walki jest spotkanie z Bogiem.

Po raz pierwszy tę modlitewną wędrówkę zorganizowano w 2009 r. na 44-kilometrowej trasie z krakowskiego Podgórza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś jest to trasa już historyczna, nosząca imię św. Benedykta. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ewa (gość)

Mój brat właśnie przed chwilą ukończył Drogę w Pleszewie. Jestem z niego dumna, myślę, że Ci, którzy idą w tej Drodze, to Wojownicy Pana Boga.