Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjazd do ZGO w Jarocinie i "pachnące" warsztaty. Szkolna Grupa Wolontariuszy "Ciepłe Serca" od listopada realizowała ekologiczny projekt

Redakcja
Młodzież ze Szkolnej Grupy Wolontariuszy "Ciepłe Serca" w ostatnich tygodniach realizowała ekologiczny projekt pod nazwą "Eko Choczanie". W pracę była zaangażowana 15-osobowa grupa uczniów wspierana przez autorki pomysłu, a zarazem opiekunki wolontariuszy.

Młodzież na realizację przedsięwzięcia otrzymała dotację w wysokości 6,5 tys. zł z programu Równać Szanse. W skali kraju do konkursu zgłoszono 51 wniosków, dofinansowanie uzyskało tylko 11 z nich. Wśród szczęśliwców znalazł się projekt "Eko Choczanie" napisany przez Fundację ANIMACJA. Autorkami pomysłu były opiekunki grupy „Ciepłe Serca”, a więc: Anna Klauza, Renata Urbaniak i Anetta Orlicka. Paniom pomagała Lucyna Roszak, prezes Fundacji ANIMACJA.

W ramach projektu młodzież zaplanowała i zorganizowała wycieczkę do Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Uczniowie uczestniczyli w pogadance z pracownikiem zakładu. Zobaczyli miejsca, w których segregowane lub przetwarzane są odpady. Wolontariuszy zaciekawił również sposób przetwarzania śmieci na energię elektryczną. Kolejny punkt na mapie podróży stanowiła miejscowość Czołowo. Tutaj młodzież zobaczyła, jak działa wolnostojący Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zakończeniem wycieczki było zwiedzanie zamku w Kórniku.

Uczniowie zaprojektowali również ulotki pt. ”Ekologiczny dom”, które rozdawane były uczestnikom warsztatów z tworzenia kosmetyków ekologicznych. Swoje kule do kąpieli i balsamy do ust tworzyli: uczniowie, samorządowcy, rodzice, dyrektor szkoły oraz choccy seniorzy. Przedsięwzięcie zwieńczy wystawa fotografii wykonanych w czasie zajęć. Zostanie ona zaprezentowana na przełomie lutego i marca 2019 r. w Zespole Szkół w Choczu.

- Możemy śmiało powiedzieć, że cele projektu zostały zrealizowane. Młodzi ludzie samodzielnie zaplanowali wycieczkę, kupili produkty na warsztaty, zaprojektowali ulotkę „Ekologiczny dom”. Nabyli umiejętność pracy w grupie, w której musieli planować pracę i dzielić się odpowiedzialnością za powierzone zadanie oraz przeprowadzić "pachnące" warsztaty. Jesteśmy z nich dumne! - podkreśla Anna Klauza.

W projekcie brali udział uczniowie Zespołu Szkół w Choczu: Aldona Czajczyńska, Zofia Mielcarek, Aleksandra Boruszczak, Sandra Szmytka, Dominika Kaźmierska, Karolina Jasiak, Aleksandra Kubasik, Julia Orlicka, Sandra Marcinkowska, Natalia Martyna, Natalia Wysocka, Laura Bartoszek, Konrad Filipiak i Damian Szczap.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto