Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wygrana Openu i Stali na inaugurację rundy play off [ZDJĘCIA]

BIN
Koszykarze Openu Florentyny Pleszew oraz BM Węgiel Stal Ostrów rozpoczęli rundę play off od zwycięstw. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka pokonali KK Świecie 108:67, a gracze trenowani przez Mikołaja Czaję ograli Alstom Kraków 85:66.

Pleszewianie byli zdecydowanym faworytem w tej potyczce. Gdy więc w pierwszej kwarcie, goście raz za razem dzurawili kosz Openu, miłośnicy basketu w Pleszewie przecierali oczy ze zdumienia. W pierwszej kwarcie ,,najedli'' się sporo strachu, gdy ich ulubieńcy przegrywali 12:23. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka w żaden sposób nie potrafili poradzić sobie ze strefą gości. Starali się rzucać z dystansu, ale pudłowali fatalnie. Próbowali dogrywać piłki do centra, ale Wojciech Żurawski szybko złapał trzy przewinienia i musiał grać bardzo ostrożnie.

- Graliśmy zbyt nerwowo - mówi Andrzej Kowalczyk, trener Openu Florentyny Pleszew. - Zamiast cierpliwie rozbijać strefę i zdobywać punkt za punktem chcieliśmy szybko dobić rywala.

W końcu gracze Openu złapali właściwy rytm. Po 14 minutach na tablicy wyników był już remis 25:25. Chwilę później rzutem za trzy Marcin Stokłosa wyprowadził pleszewian na prowadzenie 28:25. To był przełomowy moment tego spotkania. Później na parkiecie rządzili i dzielili już pleszewianie.
- Wyszliśmy zbyt rozluźnieni i stąd nasze drobne kłopoty w pierwszej kwarcie - mówi Tomasz Nowaczyk, prezes Openu Florentyny Pleszew. - Szybko jednak trener odbudował właściwą koncentrację i stad nasze wysokie zwycięstwo.

Także koszykarze BM Węgiel Stal nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Alstomu Kraków. Już po 16 minutach prowadzili 39:19 i mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Kibiców w Ostrowie cieszy coraz lepsza forma Tomasza Cielebąka. W spotkaniu z Alstomem gracz ten przebywał na boisku blisko 21 minut i w tym czasie zdobył 10 punktów, zaliczył 8 zbiórek, 2 bloki oraz 1 przechwyt i 1 asystę.
- Cieszę się, że Tomek coraz pewniej czuje się na parkiecie - mówi szkoleniowiec Stali.

W pierwszej rundzie play off gra się do dwóch zwycięstw. O kolejne wygrane nasze zespoły walczyć będą już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia. Prezes Openu Tomasz Nowaczyk jest przekonany, że jego drużyna pokona Świecie i nie będzie trzeba rozgrywać trzeciego pojedynku w środę 18 kwietnia. Także ostrowianie nie ukrywają, że jadą do Krakowa po zwycięstwo. Natomiast trener Alstomu Wojciech Bychawski mocno wierzy, że na własnym parkiecie ograją Stal i zawitają do Ostrowa na trzeci pojedynek.