Uczniowie pleszewskiej Jedynki i Dwójki biorą udział w projekcie pod nazwą " Zaprogramuj się na rozwój". Studenci Aleksandra Hyla i Adam Karczerwski przeprowadzają dla nich cykl spotkań, w czasie których młodzież będzie programować w języku Scratch 2.0.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to program realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności .Na początku studenci postawili na pracę grupową.Uczniowie musieli napisać na kartce skojarzenia z takimi hasłami jak komputer, programowanie i program komputerowy.

-Programować będziemy w języku Scratch 2.0.i służy on przede wszystkim do nauki. Jednak posiada większość pełnoprawnych funkcji.Na początku założymy konto, później będziemy się logować a na końcu otworzymy nowy program- tłumaczy Adam Karczewski, student informatyki.

-Myślę, że uczniowie posiadają wystarczającą wiedzę aby stworzyć pierwszy większy program. Nazwiemy go "tańczącą postać". Najpierw wraz z uczestnikami zajęć wybierzemy postać, tło a później zaprogramujemy ruch, muzykę oraz zmienimy kolory- opowiada Ola Hyla, studentka prawa.

Na koniec uczniowie rozwiązywali przygotowany dla nich quiz. W grze liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i czas.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!