Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W nowym roku w CKIW OHP w Pleszewie szkoła branżowa zamiast zawodowej

JK
W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Placówka jest gotowa na przyjęcie 240 uczniów, którzy będą się tam uczyli w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole branżowej. Ta ostatnia to wcześniejsza szkoła zawodowa, która od września zgodnie ze zmianami w ustawie o Prawie Oświatowym została przekwalifikowana właśnie na szkołę branżową.

Od września w życie wchodzą zmiany w oświacie związane z przekształcaniem struktur w polskich szkołach. I tak dotychczasowa szkoła zawodowa, która działała na terenie CKiW OHP w Pleszewie została przekwalifikowana na szkołę branżową I stopnia z nową podstawą programową. Nauka jest zaplanowana na 3 lata. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość zdobycia zawodu stolarza, kucharza, cukiernika, krawca, fryzjera, murarza - tynkarza.

-Nasza placówka jest przygotowana na zmiany oświatowe. Mamy świetnie wyposażoną bazę szkoleniową w postaci warsztatów szkoleniowych. Dzięki temu jesteśmy samowystarczalni i nie musimy szukać na zewnątrz miejsc do odbywania zajęć praktycznych dla naszych uczniów. Ponadto mamy też wyspecjalizowaną kadrę nauczycielską, która zajmuje się nie tylko nauką zawodu, ale i też nauczaniem w klasycznym tego słowa znaczeniu - tłumaczy Wiesława Wawroska, wicedyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

Początek roku szkolnego nie oznacza jednak, że zakończył się nabór do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

- Nasza placówka tym różni się od innych, że nabór trwa cały rok. W każdej chwili może się u nas pojawić uczeń, który ma trudną sytuację rodzinną bądź też ma problemy z nauką w szkole podstawowej, gimnazjum czy szkole branżowej. Jeśli spełnia kryteria związane z wiekiem - zawsze może liczyć na przyjęcie do naszego ośrodka. My ze swej strony zapewniamy takim osobom nie tylko dostęp do bezpłatnego kształcenia, ale i też gwarantujemy mu wyżywienie i miejsce w internacie - dodaje Wiesława Wawroska.

Z pleszewskim CKiW OHP ściśle współpracuje Stowarzyszenie „Edukacja – Młodzież”. Zadaniem obu instytucji są działania mające na celu aktywizację młodych ludzi, którzy pochodzą z ubogich i niepełnych rodzin. To oni są najczęściej zagrożeni marginalizacją i należą do grupy ryzyka zagrożonego wykluczeniem społecznym.

_-Okres wakacji tak jak co roku wykorzystaliśmy na drobne remonty i naprawy w naszym budynku szkolnym. Sukcesywnie doposażymy też naszą placówkę w niezbędny do nauki sprzęt. Mamy sześć klas lekcyjnych, a każda z nich jest wyposażona w ekran multimedialny oraz sprzęt audiowizualny. Posiadamy również dwie nowoczesne pracownie komputerowe. To bardzo istotne, aby stworzyć naszym uczniom jak najlepsze warunki do nauki- _wyjaśnia Izabela Werner, dyrektor szkoły.

Od tego roku szkolnego uczniowie CKIW w Pleszewie będą też do dyspozycji mieli swoją własną, wielofunkcyjną salę sportową. Ta została oddana do użytku tuż przed wakacjami.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto