Uczniowie Technikum Mechatronicznego ZST brali udział w dwutygodniowych praktytkach zawodowych w zaprzyjaźnionym Powiecie Ammerland w Dolnej Saksonii.

Wymiana młodzieży odbywa się już od dawna w ramach partnerstwa ze szkołą niemiecką Berufsbildende Schulen Ammerland ( BBS Ammerland) i była rewizytą polskich uczniów po zeszłorocznych jesiennych praktykach zawodowych w Pleszewie.

Uczniowie ZST odbywali praktyki zawodowe w zakładach rzemieślniczych .Młodzież z Niemiec była przewodnikami po Powiecie Ammerland. Podczas praktyk młodzież zdobyła doświadczenie zawodowe, szlifowała znajomość języka zawodowego i poznała niemiecki "Ordnung" w zakładach pracy.

Projekt stażów uczniowskich jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Program ten przewiduje przygotowanie językowo- kulturalne i pedagogiczne, którym zajmuje się jednostka wysyłająca beneficjentów czyli Zespół Szkół Technicznych. Przygotowaniem uczniów do wyjazdu zajęli się nauczyciele ZST.

Pobyt w Niemczech był urozmaicony bogatym programem sportowo - kulturalnym przygotowanym przez szkołę partnerską BBS Ammerland. Przez cały weekend, grupa spędzała czas na jednej z wysp wschodniofryzyjskich - Norderney.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!