Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Kwileniu już po raz drugi wzięli udział w projekcie "stop agresji i przemocy"

Damian Cieślak
Patrycja Kaźmierczak
Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Kwileniu już po raz drugi wzięli udział w projekcie "stop agresji i przemocy". Przez tydzień w placówce podejmowane były działania pokazujące, że agresja nie rodzi niczego dobrego.

Natłok obowiązków, szybkie tempo życia oraz brak czasu na odpoczynek - to najczęstsze powody, przez które młodzi ludzie ulegają zachowaniom agresywnym. Warto pamiętać, że przemoc to nie tylko bicie, popychanie, szarpanie, ale również słowne dokuczanie, przezywanie, wyśmiewanie i obrażanie, a także cyberprzemoc. Działania przygotowane przez Samorząd Uczniowski miały na celu uświadomić uczniom, że agresja nie przynosi niczego dobrego i pozbawia szansy na posiadanie prawdziwych przyjaciół.

Aby zaznaczyć swój sprzeciw wobec przemocy uczniowie zakładali ubrania w różnych kolorach. W poniedziałek królował kolor niebieski, we wtorek – szary, w środę – zielony, w czwartek – biało-czarny, w piątek – czerwony, a w kolejny poniedziałek – strój sportowy.

- Obchodziliśmy również Szkolny Dzień Życzliwości. Uczniowie poznali ideę tego święta oraz przyczepili jesienne listki z miłymi słowami dla swoich kolegów i koleżanek na drzewie życzliwości. W czasie zajęć z wychowawcą uczniowie poznali jak cienka granica przebiega między dobrą zabawą a dokuczaniem - relacjonuje Patrycja Kaźmierczak.

Klasy IV-VIII wzięły udział w spotkaniu z psychologiem Izabelą Andrzejewską. Gość opowiadał o rodzajach przemocy, skutkach zachowań agresywnych oraz formach przeciwdziałania agresji w grupie. Cała szkolna społeczność tworzyła Dekalog Człowieka Życzliwego. Efekty pracy uczniów można podziwiać na szkolnych korytarzach.

Podczas przerw uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkich filmów o przyjaźni, dokuczaniu. Uczniowie młodszych klas przygotowali prace plastyczne. Hasło przewodnie: bądź życzliwym i koleżeńskim. Klasy starsze natomiast ułożyły hasła i slogany przeciwko agresji i przemocy.

- Motywem dominującym w ostatnim dniu naszej akcji było hasło: sport – tak, przemoc – zdecydowanie NIE! W tym dniu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z animatorem i instruktorem fitness Martą Meller, która opowiedziała o swojej pasji - tańcu - jako jednym z wielu sposobów na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Po krótkim wstępie wszyscy chętnie wzięli udział w zajęciach fitness. Krótki, ale męczący trening przypadł wszystkim do gustu i każdy w doskonałym humorze opuszczał szkolną salę gimnastyczną. Mamy nadzieję, że podjęte przez Samorząd Szkolny działania przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa w naszej szkole - mówi Patrycja Kaźmierczak.

Nad realizacją wszystkich działań czuwał Samorząd Szkolny z opiekunami: Marzeną Banaszak i Martą Jarzębską.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto