Turniej Czterech Wspinalni w Pleszewie wygrał Poznań

Irena Kuczyńska
Turniej Czterech Wspinalni KP PSP Pleszew
Turniej Czterech Wspinalni KP PSP Pleszew Bernard Król
Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbyły się czwarte i ostatnie w tym roku starty we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej w ramach IV edycji Turnieju Czterech Wspinalni Ostrów Wlkp – Krotoszyn – Pleszew – Kalisz.

W Turnieju wzięły udział drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Krotoszyna oraz drużyna poznańskiej Komendy Miejskiej PSP.

Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Bartosz Mazurek z Ostrowa Wlkp., który uzyskując czas 16,27 sekundy stanął na najwyższym miejscu podium. Niewiele gorsi okazali się Szymon Woźniak z Kalisza (16,49s.) i Marcin Walkowiak z Poznania (16,50s.).

Tuż za podium stanął nasz, pleszewski zawodnik Tomasz Węgierski, który uzyskał czas 17,18s. Równie zacięta była rywalizacja drużynowa. Zwycięską okazała się drużyna z Poznania, tuż za nią uplasowali się zawodnicy z Kalisza i Ostrowa Wlkp.

Klasyfikacja drużynowa zawodów w Pleszewie.
KM PSP Poznań – 106,94s.

KM PSP Kalisz – 107,06s.

KP PSP Ostrów Wielkopolski – 109,80s.

KP PSP Pleszew – 110,23s.
KP PSP Krotoszyn – 130,89s.
Tego dnia zakończono także IV edycję Turnieju Czterech Wspinalni. Najlepszym zawodnikiem w tym roku okazał się Szymon Woźniak z KM PSP w Kaliszu. Na podium stanęli również Marcin Walkowiak z KM PSP w Poznaniu i Maciej Dajczak z KP PSP w Pleszewie.

Klasyfikacja indywidualna IV Turnieju Czterech Wspinalni:

1. Szymon Woźniak KM PSP Kalisz – 66,43s.

2. Marcin Walkowiak KM PSP Poznań – 67,30s.

3. Maciej Dajczak KP PSP w Pleszew – 67,73s.

4. Leszek Raczkowski KP PSP Ostrów Wlkp. – 69,11s.

5. Łukasz Walędziak KP PSP Pleszew – 69,33s.

6. Przemysław Wróbel KP PSP Ostrów Wlkp. – 69,47s.

Drużynowo najlepsi okazali się zawodnicy z KM PSP w Poznaniu, tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z KM PSP w Kaliszu i KP PSP w Ostrowie Wlkp.

1. KM PSP Poznań – 421,01s.

2. KM PSP Kalisz – 428,76.

3. KP PSP Ostrów Wielkopolski – 434,51s.

4. KP PSP Pleszew – 440,74s.

5. KP PSP Krotoszyn – 494,95s.

Zwycięskim zawodnikom i drużynom serdecznie gratulujemy. Kolejna edycja Turnieju Czterech Wspinalni już za rok.