Turniej Charytatywny "Gramy dla Piotrka"

PF
W Broniszewicach rozegrano turniej charytatywny "Gramy dla Piotrka"
W Broniszewicach rozegrano turniej charytatywny "Gramy dla Piotrka" PF
Przyjaciele, koleżanki i koledzy ze szkolnej ławki, rodzina, znajomi, piłkarze oraz mieszkańcy. Wszyscy w niedzielę przyszli, by w ten sposób wesprzeć i pomóc w zbiórce pieniędzy dla Piotrka Jędraszaka ze Skrzypni, który w ubiegłym roku w wyniku wypadku stracił dłoń prawej ręki.

Turniej charytatywny "Gramy dla Piotrka"

W charytatywnym turnieju „Gramy dla Piotrka”, który rozegrany został na boisku w Broniszewicach udział wzięło 16 drużyn i blisko 200 zawodników. Dzięki wpisowemu udało się pozyskać 1840 złotych, zbiórka pieniędzy przyniosła 826,55 złotych. W trakcie dwudniowego turnieju udało się zebrać 2666,55 złotych.

W zawodach rozegranych na boisku w Broniszewicach udział wzięło 16 drużyn, w których zagrało 174 zawodników. W pierwszym dniu turnieju drużyny rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych, z których po dwie najlepsze awansowały do rundy finałowej rozegranej systemem pucharowym w niedzielę.

W finale Myjnia pod Brzozą Lenartowice pokonała drużynę Eka Fokus Żegocin 2:0. W meczu o 3 miejsce Proland Gizałki uległ Ekipie Żubra 2:5.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Mikołajczak z Ekipy Żubra, najlepszym bramkarzem Maciej Pisarski z Myjni pod Brzozą Lenartowice.

Mecze sędziowali Krzysztof Orszulak, Maciej Janik i Łukasz Orszulak. Opiekę medyczną zapewnili ratownicy z OSP w Broniszewicach.

Organizatorami Turnieju było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czermin "Trzy do zera" oraz drużyna Eka Fokus Żegocin. Partnerami turnieju były: Starostwo Powiatowe w Pleszewie, Urząd Gminy w Czerminie, Bank Spółdzielczy w Pleszewie, Fokus – producent kotłów c.o. oraz Parafia p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żegocinie.