Tomasz Pawłowski z Dobrzycy wygrał 12. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu

Mariusz Kurzajczyk
Bieg Świętojański
Bieg Świętojański Mariusz Kurzajczyk
Tomasz Pawłowski z Dobrzycy wygrał 12. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu w Kaliszu. Zwycięzca w czasie 7 godzin i 19 minut przebiegł 81 kilometrów.

12. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu w Kaliszu, zorganizowany przez KTS Supermaraton, zgromadził blisko setkę ultramaratończyków z różnych stron Polski. Na trasę wyruszyli o godz. 21.11, a meta miała miejsce o godz. 4.30.

Tomasz Pawłowski od początku przewodził stawce i zasłużenie zwyciężył z kilometrażem 81. Kolejne miejsca zajęli Józef Kawecki z nadmorskiej Wrześnicy (76,2 km), a trzeci kaliszanin Tomasz Kwinta (73,6 km).
Wśród pań triumfowała Katarzyna May-Adamek (63,4 km) z podpoznańskiej Rakowni, druga była kaliszanka Magdalena Kaźmierczak (60 km), a trzecie miejsce zajęły ex aequo Anna Adam (51 km) z Wrześni i Zofia Adamska (51 km). Ze Złotnik

O świcie, po uroczystym zakończeniu imprezy i wręczeniu pucharów dla najlepszych, najbardziej wytrwali uczestnicy zasiedli przy śniadaniu z grilla.