Targowisko miejskie w Pleszewie

Targowisko miejskie w Pleszewie (© Stanisław Kałka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Targowisko miejskie w Pleszewie jest na ukończeniu. Plac targowy przy ulicy Ogrodowej jest utwardzony, gotowy jest budynek z boksami handlowymi. Handel już się tu odbywa, chociaż koniec remontu placu targowiska miejskiego zaplanowano na kwiecień

Plac przy ul. Ogrodowej jest utwardzony, w ramach projektu dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny powstał budynek z 14. boksami handlowymi, jest na targowisku instalacja elektryczna i sanitarna, jest droga dojazdowa, 26 miejsc parkingowych w tym 3 dla osób niepełnosprawnych.

Część boksów jest już wynajęta, miasto właśnie uzyskało zezwolenie na użytkowanie drugiej części boksów. Za kilka dni ruszy procedura wydzierżawiania pomieszczeń. Jeśli chętnych będzie więcej niż boksów, miasto przeprowadzi przetarg.

Do ukończenia modernizacji targowiska, co ma nastąpić w kwietniu, brakuje jeszcze wiaty handlowej, pod którą staną stoiska handlowe oraz murku z cegły klinkierowej. Nowy regulamin zatwierdzi Rada Miejska po zakończeniu wszystkich prac. Modernizacja targowiska miejskiego kosztować ma 1 855 287 zł, z czego 1 000 000 to dotacja unijna.

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

chirurg z Cytadeli (gość)

najbardziej zadowoleni są straganiarze, bo nie stoją w błocie i deszcz im kapać nie będzie na łeb.
Czy w związku z modernizacją targowiska wzrosły opłaty za jego korzystanie ? Jeżeli nie, to jest kolejny skandal, bo na poprawę warunków pracy straganiarzy wydano publiczne pieniądze. Co na to Urząd Miasta ?

Y7 (gość)

I na takie dziadostwo wydać tyle pieniędzy,to jest chore !!! Targowiska to jakiś relikt przeszłości dla pospólstwa,powinno to być zakazane a wszystkie targowiska zrównane z ziemią ,jaki ładny byłby na przykład też Kalisz bez tego dziadostwa koło Tęczy ale tak władcy miasta chcą aby było brzydko chyba a pamiętam jaki to był piękny plac gdy jeszcze tzw.handlowców tam nie było.

. (gość)

jak chcecie zobaczyć targowisko dzięki któremu całe miasto zarabia to przejedźcie się do Zagórowa ( targ w pierwszą środę miesiąca ). Małe miasteczko a potrafili zadbać o swój lokalny zysk ( i to tylko raz w miesiącu ! ).

straganiarka (gość)

Weselmy się i radujmy, bo mamy najładniejsze targowisko w UE, a moze nawet na świecie !
A tak na poważnie, to fajnie byłoby, gdyby rzecznik urzędu Miasta poinformowała czy targowisko przynosi jakieś zysk do kasy miasta i to, czy wydane na jego modernizację pieniądze zostaną zwrócone, bo na tym polega dobre gospodarowanie.

Czytelnik (gość)

Widzę, że dotacja z Unii jest bardzo duża- 1 000 000 000zł? Chyba ktoś tu nie potrafi pisać i dodał za dużo zer skoro modernizacja ma kosztować 1 855 287zł. Miasto zrobiło dobry interes na tym targowisku. Pozdrawiam Panią redaktor piszącą ten artykuł