Taekwondo Pleszew. Zawodnicy zdobyli czołowe miejsca

Irena Kuczyńska
Zawodnik UKS Taekwondo Pleszew Bartosz Stephan wygrał rywalizację w XIII Lidze Taekwondo Wesołek. W klasyfikacji generalnej Pleszew zdobył II miejsce w finale w konkurencjach sprawnościowych oraz w kyorugi

Cztery turnieje złożyły się na całość rywalizacji w XIII Lidze Taekwondo Wesołek. Uczestnicy, reprezentujący 32 kluby i sekcje taekwondo rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych oraz w kyorugi w Kórniku, Pleszewie i Jarocinie. Finał przeprowadzony został w minioną sobotę w Śremie.
W klasyfikacji generalnej drużynowej Pleszew w konkurencjach sprawnościowych uplasował się na drugim miejscu natomiast w konkurencjach walk uplasował się na czwartym spośród 32 klubów startujących w czterech edycjach Ligi Taekwondo.

Triumfatorem klasyfikacji generalnej indywidualnej wśród młodzików został reprezentant UKS Taekwondo Pleszew Pleszew, Bartosz Stephan, który w całym cyklu uzbierał 88 punktów. Jego klubowa koleżanka, Nicola Kaczmarek, zajęła drugie miejsce (80 punktów). Rywalizowało w tej kategorii 121 uczestników. Dawid Bartoszek uplasował się na trzeciej pozycji w gronie 85 juniorów (47 punktów). Najwięcej osób, bo aż 268, sklasyfikowano w grupie dzieci do 10 lat najwyższe, 12. miejsce zajął Szymon Richter (UKS TKD Pleszew, 43 punkty).pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363