Stal Pleszew: Trampkarze starsi rozgromili zespół AP Ostrzeszów

MK
Trampkarze starsi Stali Pleszew pokonali swoich rywali z Ostrzeszowa
Trampkarze starsi Stali Pleszew pokonali swoich rywali z Ostrzeszowa MK
Choć gra nie wyglądała najlepiej, to trampkarze starsi Stali Pleszew, nie zawiedli swoich kibiców i pokonali zespół z Ostrzeszowa 6:0

Stal Pleszew gromi Ostrzeszów

W 12’ pleszewianie powinni objąć prowadzenie w tym spotkaniu, jednak uderzenie Mikołaja Lewicza z 5 metrów doskonale obronił Kacper Ostalski. 5 minut później Lewicz, ograł obrońców, "położył" na ziemi golkipera AP Ostrzeszów i strzelił do pustej bramki,czym dał prowadzenie zespołowi Stali. W 29’ Mikołaj Karbowski, wrzuca piłkę w pole karne, a Piotr Wlekliński głową umieszcza piłkę w siatce. W 34’ po błędzie pleszewskiej defensywy bramkę kontaktową mógł zdobyć Wojciech Sokół, jednak tylko ofiarna interwencja Banaszaka uchroniła zespół przed utratą gola. W 38’ na strzał z dystansu zdecydował się Wlekliński, jednak bramkarz AP Ostrzeszów sparował piłkę nad poprzeczkę. Rzut wolny dla Stali na bramkę zamienia ponownie Wlekliński, który w zamieszaniu podbramkowych wykorzystał sytuację i skierował piłkę do siatki swoich rówieśników.

Po zmianie stron już w pierwszej minucie kolejne swoje trafienie mógł zanotować Wlekliński, jednak jego uderzenie broni golkiper z Ostrzeszowa. W 48’ Mikołaj Klak po indywidualnej akcji mając przed sobą tylko bramkarza gości, strzelił obok bramki gości. Trzy minuty później kolejną bramkę zdobywa Lewicz, który ogrywa obrońców i lokuje piłkę w siatce. W 56’ akcja zespołu gości. Wojciech Sokół z 10 metrów uderza na bramkę i z wielkim trudem, ale swoim kunsztem popisuje się Banaszak. Cztery minuty później ten sam zawodnik zdecydował się na uderzenie z 18 metrów, Banaszak końcami palców wybija piłkę na rzut różny. W 70’ kolejne trafienie zalicza Lewicz, a asystującym jest Dawid Pezena. Wynik w ostatniej minucie regulaminowego czasu ustala Lewicz, który otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Wleklińskiego i znalazł się oko w oko z golkiperem Akademii Piłkarskiej.

Pleszewianie zasłużenie wygrywają to spotkanie. Gra pozostawia jednak jeszcze wiele do życzenia.

Stal Pleszew – AP Ostrzeszów 6:0 (3:0)

1:0 Mikołaj Lewicz 17’
2:0 Piotr Wlekliński 29’
3:0 Piotr Wlekliński 39’
4:0 Mikołaj Lewicz 51’
5:0 Mikołaj Lewicz 70’
6:0 Mikołaj Lewicz 80’

Stal Pleszew: Kacper Banaszak, Dominik Koliński, Filip Biadała, Szymon Kozłowski, Mateusz Przybylski, Kamil Kałużny, Jeremi Wabiński, Mikołaj Karbowski, Adam Lesień, Mikołaj Lewicz, Piotr Wlekliński

na zamiany wchodzili: Jakub Jakubowski, Miłosz Mańkowski, Mikołaj Klak, Dawid Pezena, Jeremiasz Łagodzki, Daniel Stencel

AP Ostrzeszów: Kacper Ostalski, Rafał Padiasek, Dawid Gawron, Jakub Jaszczyński, Mikołaj Kubacha, Dawid Stempin, Mateusz Obsadny, Bartosz Lubryka, Fabian Raduchowski, Piotr Kokociński, Wojciech Sokół