Stal Pleszew nadal niepokonana!

MK
Kolejne spotkanie kontrolne przed nowym sezonem piłkarski rozegrał zespół Stali Pleszew. Tym razem pleszewianie wybrali się do Klęki na spotkanie z A - klasowym zespołem Phytopharm. Mecz zakończył się zwycięstwem "Stalówki" 2:0

Stal Pleszew wygrywa w Klęce

Zespół gospodarzy wystawił w tym spotkaniu praktycznie dwie jedenastki. Mimo to pleszewianie, nie ustępowali drużynie z Klęki. Przez całe spotkanie byli zespołem zdecydowanie lepszym, dyktującym warunki na murawie i stwarzającym sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich.

Od samego początku spotkania, to pleszewianie dyktowali warunki na murawie. W 14’ na strzał z dystansu zdecydował się Adam Wojciechowski, jednak piłka minimalnie minęła światło bramki Mikołaja Parusa. Dwie minuty później pleszewianie mogli cieszyć się z prowadzenia. Doskonale w polu karnym zachował się Jakub Biadała, który zobaczył Dawida Perę, a ten nie miał żadnych trudności z umieszczeniem piłki w siatce gospodarzy. W 27’ dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę głową uderza Patryk Maniak, a strzał z trudem broni bramkarz Phytopharmu. W 36’ ponownie czujność bramkarza sprawdził Wojciechowski. W 40’ bardzo dobrym uderzeniem popisał się zawodnik gospodarzy. Piłkę z trudem końcami palców na rzut rożny wybił bramkarza Stali Tobiasz Wojcieszak. Dwie minuty później rzut wolny dla pleszewian. Piłkę przejmuje Biadała, jednak kilka jego uderzeń zostaje zablokowane prze zawodników gospodarzy. W 44’ do wyrównania mógł doprowadzić zawodnik gospodarzy, jednak to uderzenie minimalnie mija światło bramki Wojcieszaka.

Po zmianie gry trener gospodarzy na murawę desygnował praktycznie całą nową jedenastkę poza bramkarzem. Nic to jednak nie pomogło. Nadal stroną dominującą byli pleszewianie. Już w 53’ wynik spotkania mógł podwyższyć Łukasz Bandosz. Minutę później Bandosz mógł naprawić swój błąd, jednak bramkarz gospodarzy popisał się doskonałą interwencją broniąc to soczyste uderzenie pleszewskiego zawodnika. W 68’ po rzucie rożnym dla gospodarzy piłkę wybija Tomasz Szymkowiak. Piłkę przed polem karnym przejmuje zawodnik gospodarzy, uderza na bramkę, jednak ta wysoko szybuje nad bramką. W 82’ Biadała podaje do Pery, a strzał pleszewskiego napastnika broni bramkarz. Minutę później golkiper gospodarzy musi piłkę wyciągnąć po raz drugi z siatki do której trafił wreszcie aktywny Bandosz, który mógł jeszcze trafić do siatki w 89’.

Już w sobotę pleszewianie rozegrają kolejne spotkanie na obiekcie w Pleszewie o godz. 13.00, a przeciwnikiem będzie zespół KS Opatówek.

Phytopharm Klęka – Stal Pleszew 0:2 (0:1)

0:1 Dawid Pera 16’
0:2 Łukasz Bandosz 83

Phytopharm Klęka: Mikołaj Parus, Arkadiusz Cepa, Przemysław Kropski, Stanisław Kiel, Damian Janiszewski - Eryk Kowalski, Mateusz Zaworski, Adam Adamczyk, Mateusz Nowak, Łukasz Zawacki, Jakub Wolski
na zmiany wchodzili: Marcin Parus, Michał Parus, Sebastian Dyderski, Szymon Grzemski, Emanuel Rowecki, Dawid Grodzki, Michał Kościelniak, Patryk Idczak, Paweł Teterycz, Konrad Wolski, Dariusz Józefiak, Adrian Pasternak,

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Jacek Majkowski, Maciej Gierczak, Patryk Maniak, mikołaj Adamek, Mikołaj Kołaczyk, Łukasz Jańczak, Adam Wojciechowski, Tomasz Zawada, Jakub Biadała, Dawid Pera,
na zmiany wchodzili: Tomasz Szymkowiak, Jakub Błaszczyk, Mateusz Maniak, Adrian Chojnacki, Łukasz Bandosz