Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pleszewie, nowinki po walnym zebraniu

Irena Kuczyńska
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pleszewie - Walne Zgromadzenie
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pleszewie - Walne Zgromadzenie Irena Kuczyńska
Tylko 68 członków uczestniczyło w Walnym Zgromadzeniu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Pleszewie. Zarząd otrzymał absolutorium, obiecał nowelizację sposobu zwrotu części pieniędzy wydanych na wymianę okien. Wiceburmistrz przypomniał o segregowaniu śmieci. Ostrzegł, że wzrośnie opłata za odbiór niesegregowanych odpadów

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Pleszewie - Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium członkom zarządu: Monice Falk- Filipowicz, Annie Koniecznej, Leszkowi Łochyńskiemu.

W zebraniu uczestniczyło około 100 osób, z tego 68 uczestniczyło w głosowaniach. Tylko 2 czasem 3 osoby wstrzymywały się od głosu, w tym Dariusz Cichy, który - jak sam mówił, ze spółdzielni powoli odchodzi.

W zebraniu uczestniczył zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek. Po raz kolejny wrócił temat odpadów, których pleszewianie, w tym mieszkańcy bloków spółdzielczych oraz wspólnot nie potrafią, lub nie chcą segregować. Tymczasem cena śmieci niesegregowanych jest wysoka, a będzie jeszcze wyższa. W 2016 roku pleszewskie odpady będą odwożone do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Ostrowie Wlkp. Koszt jednej tony śmieci niesegregowanych wyniesie 300 złotych.

Jędruszek powiedział, że firma odwożąca śmieci sprawdza zawartość pojemnika na śmieci niesegregowane. Jeśli notorycznie w nich znajduje odpady, które trzeba segregować, melduje to ratuszowi, ten wysyła komisję, która sprawdza, ostrzega, sprawdza powtórnie a potem może wydać decyzję o podniesieniu podatku śmieciowego.

W przypadku bloków odpowiedzialność jest zbiorowa. Trzeba upominać sąsiadów

- apelował wiceburmistrz.

Sprawdzono pojemnik należący do bloków przy ul. Zielonej 1 i 2. Śmieci nie były segregowane, ale mieszkańcy napisali do ratusza protest, twierdząc, że ,,ktoś śmieci im podrzuca''.

Zdaniem Moniki Falk - Filipowicz śmieci to problem trudny do rozwiązania, wymaga przede wszystkim edukacji.
Przy okazji przypomniano, że do pojemników na śmieci niesegregowane nie wolno wrzucać starych mebli, sprzętu AGD. Można to postawić przy pojemniku i zadzwonić do spółdzielni. Firma sprzątająca osiedle odwiezie je do Przedsiębiorstwa Komunalnego. Do pojemnika wrzucać nie wolno.. Można samemu zawieźć na Fabryczną.

Wróciła sprawa dopłat do wymienionych przez mieszkańców okien. Rocznie ze zwrotu 30% kosztów wymiany okien może skorzystać 100 osób, a podań jest 800. W tym roku zwroty otrzymują wnioskodawcy z roku 1999.
Zdecydowano, że nie trzeba mieć faktur, wystarczy wniosek i opinia komisji wysłanej przez zarząd spółdzielni, która sprawdzi, że okna są wymienione. Ceny wymiany okien będą szacowane na podstawie aktualnego cennika pleszewskich firm wymieniających okna. .

O kondycji finansowej spółdzielni, planach na najbliższą przyszłość napiszemy w ,,Gazecie Pleszewskiej'' pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto