Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Gminy Gizałki powołała do życia nowe gremium. Czym się będzie zajmować Komisja Inwentaryzacyjna? Kto znalazł się w jej składzie?

Redakcja
Damian Cieślak
Rada Gminy Gizałki powołała do życia nowe gremium. Czym się będzie zajmować Komisja Inwentaryzacyjna? Kto znalazł się w jej składzie?

Uchwałę powołującą do życia Komisję Inwentaryzacyjną podjęto jednogłośnie na ostatniej sesji. W jej składzie znalazło się pięciu radnych. Przewodniczącym został Jacek Janiszewski, jego zastępcą mianowano Kazimierza Woźniaka. Do gremium trafili także: przewodniczący Rady Roman Rojewski i wiceprzewodniczący Piotr Lis, a także Zbigniew Bachorski.

Skład Komisji Inwentaryzacyjnej należało zmienić z uwagi na to, że została wybrana nowa Rada Gminy - mówi wójt Robert Łoza. Niektórzy członkowie poprzedniego składu w wyborach samorządowych nie znaleźli uznania w oczach mieszkańców lub nie zdecydowali się na start.

Sporządzą spis inwentaryzacyjny

Czym się panowie będą zajmować? Jaki jest zakres ich nowych obowiązków? W największym skrócie komisja powstała w celu sporządzenia kart i protokołów inwentaryzacyjnych mienia komunalnego, które zostanie przyjęte na własność gminy Gizałki. Po wykonaniu wszelkich prac komisja ulegnie rozwiązaniu.

- Zgodnie z art. 17 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 10 maja 1990 r. - przepisy wprowadzające ustawę o samorządzie terytorialnym i ustawę o pracownikach samorządowych, gminy sporządzają spisy inwentaryzacyjne, karty inwentaryzacyjne oraz protokoły, w których jest określone mienie państwowe podlegające przekazaniu na rzecz gminy - tłumaczy dokładniej wójt Gizałek Robert Łoza. - Dokumenty te są sporządzane przez komisje inwentaryzacyjne powołane przez radę gminy i są one podstawą do wydania przez wojewodę decyzji w sprawie stwierdzenia nabycia mienia Skarbu Państwa z mocy prawa przez gminę lub w sprawie jego przekazania gminie na jej wniosek - dodaje gospodarz gminy.

Karty trafią do wojewody

Spisy sporządzane są przez komisje w ciągu trzech miesięcy od daty powołania komisji przez radę gminy. Osoba, której interes prawny dotyczy ustaleń zawartych w spisie inwentaryzacyjnym mienia, może zgłosić zastrzeżenia do komisji, ta rozpatruje niezwłocznie zgłoszone zastrzeżenia i w razie ich uwzględnienia odpowiednio zmienia ustalenia zawarte w spisie.

Samorządy gminne są zobowiązane do przekazania wojewodom spisów inwentaryzacyjnych nieruchomości, które stają się ich własnością.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto