Przygotowania do sezonu w pełni. Stal Pleszew pokonała Polonusa Kazimierz Biskupi, LKS Gołuchów musiał uznać wyższość Górnika Konin

Mariusz Kruchowski
Piłkarze LKS-u Gołuchów i Stali Pleszewa mają za sobą drugi mecz sparingowy. Drużyna z Grodu Żubra uległa trzecioligowemu Górnikowi Konin, natomiast podopieczni Łukasza Bandosza wygrali w Kazimierzu Biskupim.

Na drugie spotkanie kontrolne LKS udał się do Konina. Dla trzecioligowego Górnika potyczka z niżej notowanym zespołem Macieja Dolaty był już trzecim sparingiem. Długimi fragmentami ekipa z Grodu Żubra była równorzędnym rywalem dla gospodarzy. O porażce zdecydowały dopiero ostatnie minuty gry. W pierwszej połowie na bramkę Tarasa Yavorskyy odpowiedział Krystian Benuszak, który pewnie egzekwował rzut karny. Remisu nie udało się dowieźć do przerwy. Do siatki gołuchowian trafił Dawid Przybyszewski. W 73’ za sprawą Mateusza Szkudlarskiego znów było po równo. Bohaterem spotkania został Dawid Kalinowski. Gracz gospodarzy na skompletowanie hat-tricka potrzebował zaledwie 180 sekund.

Górnik Konin - LKS Gołuchów 5:2
Gole dla LKS-u: Krystian Benuszak, Mateusz Szkudlarski

Skład LKS-u: Marcin Antczak, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Laluk, zawodnik testowany, Krzysztof Czabański, Michał Grzesiek, Konrad Chojnacki, Jakub Szymkowiak, Krystian Benuszak.
Na zmiany wchodzili: Tomasz Szymkowiak, Maciej Marcinkowski, Maciej Mikołajczyk, Dawid Guźniczak, Adrian Hajdasz, Michał Marciszak, Paweł Stempień, Mateusz Szkudlarski.

W środę LKS rozegra kolejny mecz sparingowy. Tym razem zmierzy się z Jarotą Jarocin. W sobotę gołuchowian czeka następny pojedynek, znów z trzecioligowcem, z mającym bardzo duże aspiracje KKS-em Kalisz prowadzonym przez Ryszarda Wieczorka, byłego trenera m.in. ekstraklasowej Odry Wodzisław.

Sukces w Kazimierzu
Ze swoim ligowym rywalem drugi sparing rozegrała pleszewska Stal. Drużyna Łukasza Bandosza udała się do Kazimierza Biskupiego, gdzie zmierzyła się z miejscowym Polonusem. Stal wygrała 2:0. Na listę strzelców wpisali się: Tomasz Zawada i zawodnik testowany. Przygotowania wchodzą w bardzo intensywny okres. Podobnie jak LKS, Stal zagra również w środę, zagra także w sobotę. Najpierw formę pleszewian sprawdzi Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski, a później czwartoligowa Ostrovia Ostrów Wlkp.

Wyniki innych meczów sparingowych:

WKS Witaszyce - Prosna Chocz 11:5
Gole dla Prosny: Mateusz Rybarczyk (2), Tobiasz Górny, Michał Boruszczak, Jakub Wilczyński

LZS Cielcza - Żaki Taczanów 2:1
Gol dla Żaków: Marcin Mielcarek