Poznaliśmy najlepszych sportowców i działaczy pleszewskiego sportu 2018 roku

Piotr Fehler
Maksymilian Adamski wśród juniorów oraz Alan Urbaniak wśród seniorów zostali wybrani Sportowcami Roku Ziemi Pleszewskiej. Podczas Gali Sportu przyznano również tytuły: imprezy roku,Trenera Roku, Działacza Roku oraz Seniora Pleszewskiego Sportu

Tytuł imprezy roku kapituła działająca przy urzędzie burmistrza przyznała 100. Maratonowi Ryśka Andersza, który odbył się 12 maja w pleszewskich Plantach. W Jubileuszowym biegu towarzyszyło Ryśkowi 250 osób.

Trenerem Roku został wybrany Krzysztof Cnotliwy, który na co dzień trenuje młodych adeptów koszykówki z Pleszewa i Kowalewa w klubie Kosz Pleszew od października 2016 roku. Treningi obejmują roczniki 2007-2009, w zajęciach uczestniczy 28 chłopców i 2 dziewczynki.od października 2016 roku.

Tytuł Działacza Roku trafił w ręce Jacka Wypuszcza współorganizatora największych imprez sportowych w naszym mieście. Współtwórcy i współorganizatora Olimpiady PPL, Otwartych Mistrzostw Pleszewa w Pływaniu, Biegu Przemysława oraz Biegów Przemusia oraz założyciela i trenera sekcji pływackiej w Parku Wodnym „Planty".

Promotorem Pleszewskiego Sportu został Hotel Karczma Stara Stajnia w Zawidowicach. Nagrodę odebrali Marta Vogt-Jabłońska oraz Piotr Jabłoński wraz z córką Marysią.

Tytuł honorowy "Senior Pleszewskiego Sportu" powędrował do Bernarda Woźniaka wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie oraz trenera II klasy w lekkiej atletyce, który jako zawodnik zdobył tytuł mistrz Polski LOK w trójboju. Był również medalistą Mistrzostw Polski LZS oraz czołowym zawodnikiem Województwa i kraju w biegach średnich i długich. Jako trener przepracował 52 lata, a jego podopieczni zdobyli 28 medali Mistrzostw Polski i 2 medale Mistrzostw Europy.

W gronie juniorów nominowanych zostało 18 młodych sportowców. Pierwsze miejsce i tytuł Sportowca Roku przyznano Maksymilianowi Adamskiemu. Drugie miejsce zajął Gabriel Baszczyński,a trzecia była Nelly Grala.

O tytuł najlepszego seniora walczyło 15 nominowanych. Pierwsze miejsce zdobył Alan Urbaniak. Na drugim uplasowała się Magdalena Godlewska, a trzeci był Dawid Sobkowiak.

Podczas Gali Pleszewskiego Sportu wręczono również nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w roku 2018. Nagrodzono sportowców z trzech klubów sportowych: