Powiatowe derby dla LKS-u II Gołuchów i Czarnych Dobrzyca. Stal Pleszew przywiozła trzy punkty z Kobylej Góry

Damian Cieślak
Dziś byliśmy świadkami dwóch pojedynków derbowych. Rezerwy LKS-u wywiozły 3 punkty z Chocza, a Czarni Dobrzyca z Pieruszyc. Kolejne cenne, wyjazdowe zwycięstwo odniosła Stal Pleszew

Drużyna Łukasza Bandosza wygrała w Kobylej Górze 2:0. Oba gole padły po przerwie. Bramkarza Zefki pokonali Mateusz Raczyk i Maciej Gierczyk. W A-klasie kibice w Pieruszycach obejrzeli aż 7 goli. Niestety dla nich jednego więcej zdobyli goście z Dobrzycy. Dla Czarnych trafiali: Remigiusz Prusak (2), Piotr Ulka, Kamil Wikary, a dla miejscowych: Adam Cegła, Bartosz Antczak oraz Marcin Orszulak.

Patryk Zacharczuk poprowadził rezerwy LKS-u do zwycięstwa w Choczu. Zawodnik drużyny z Gołuchowa przed przerwą dwa razy wpisał się na listę strzelców. Sporą część drugiej połowy podopieczni Marcina Żółtka musieli sobie radzić w 10-osobowym składzie, bo w konsekwencji dwóch żółtych, czerwoną kartkę obejrzał Damian Baras. Piłkarze gospodarzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale Kamil Melka nie dał się zaskoczyć.