Pleszewskie Włóczykije znów na medal!

PF
Pleszewskie Włóczykije
Pleszewskie Włóczykije karnawałowym krokiem weszły w czwartą edycję Korony Wielkpolski. W swoich kategoriach wiekowych najlepsze okazały się: Irena Gałuszka i Klaudia Krzyżanowska. Rodzinnie na drugim miejscu podium stanęli Nawroccy

Prawie 300 osób zjechało w sobotę do poznańskiego lasku marcelińskiego, by wziąć udział w kolejnym etapie Korony Wielkopolski. Temperatura oscylowała w okolicy zera, a na całej długości trasy nie brakowało śniegu. Choć warunki nie należały do najłatwiejszych, to nikt nie narzekał i wszyscy z zapałem ruszyli na trasę.

Impreza rozpoczęła się dynamiczną rozgrzewką.

Wśród pań w kategorii open pierwsza finiszowała Anna Mizgier (39:50), która zaledwie o sekundę wyprzedziła Izabelę Okrzesik-Frąckowiak (39:51) i o pięć Magdalenę Nawrocką (39:55).

Obok wyników indywidualnych, liczyła się również kategorią drużynowa – w końcu poznańska impreza to Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski! W tej kategorii liczyły się wyniki pięciu osób. Pleszewskie Włóczykije zajęły wysokie piąte miejsce w stawce blisko 20 drużyn.

Przewodnim motywem tych zawodów był karnawał, kolejna Korona odbędzie się w stylu walentynkowym 12 lutego w Pile. Do zobaczenia!

WYNIKI:
PIERWSZE MIEJSCE:
- Irena Gałuszka kat. K 70+ (czas 48:00)
- Klaudia Krzyżanowska kat. K 16-29 (czas 41:56)

DRUGIE MIEJSCE
Magdalena Nawrocka kat. K 40-49 (czas 39:55) - 3 miejsce w OPEN KOBIET

TRZECIE MIEJSCE :
Adam Wojciechowski kat. M 30-39 (czas 42:37)
Stanisław Politowicz kat M 70+ (czas 51:33)

CZWARTE MIEJSCE:
Ela Kłakulak
Magdalena Pływaczyk

KATEGORIA RODZINNA
2 miejsce zajęła rodzina Nawrockich startując w składzie: MagdaLENA, Piotr oraz Lucyna Politowicz
3 miejsce zajęła rodzina Wojciechowskich startując w składzie: Anna, Kasia i Adam

Tego dnia odbyły się również Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski, na których pleszewska drużyna uplasowała się na 5 miejscu

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe