Pleszewski Klub Karate na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej!

PF
15 medali zdobyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w Międzynarodowym Turnieju Karate Rada Regentów w Zawadzkich.

Rekordowy wynik padł podczas XXIII Międzynarodowego Turnieju Karate Rada Regentów w Zawadzkich. Do rywalizacji przystąpiło 481 zawodników z 39 klubów z Czech, Słowacji i Polski.

W sumie Pleszewski Klub Karate wywalczył 15 medali w tym 7 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych, zajmując w klasyfikacji medalowej zawodów 3 miejsce.

Zawody przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci 6-11 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat, juniorów 16-17 lat i seniorów +18. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym, kumite na fantomach i kumite czyli walce sportowej.

Jedną z największych atrakcji była rywalizacji w konkurencji kumite seniorów o kontrakt z firmą DBX Bushido. Wśród seniorek zwyciężyła Wiktoria Grejner z Nidan Zawadzkie, a wśród seniorów triumfował Bartłomiej Sołtysiak z Pleszewskiego Klubu Karate.

- Włączenie karate do rodziny olimpijskiej Tokio 2020 spowodowało jeszcze większe zainteresowanie rywalizacją sportową wśród dzieci i młodzieży - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.