Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszewska Izba Gospodarcza oraz Centrum Rozwoju Kompetencji Waldemara Kuli realizują projekt wart ponad 4,5 mln złotych

RED
Pleszewska Izba Gospodarcza oraz Centrum Rozwoju Kompetencji Waldemara Kuli realizują od czerwca 2017 największy w Wielkopolsce projekt pomocy bezrobotnym i firmom wart 4,5 miliona złotych

Pleszewska Izba Gospodarcza oraz Centrum Rozwoju Kompetencji „Waldemar Kula” w ciągu ostatnich dwóch lat wydali na pomoc bezrobotnym i firmom z naszego terenu ponad 4 miliony złotych. Wszystko to w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób z terenu subregionu kaliskiego”. W sumie na ten cel udało się pozyskać 4,5 miliona złotych. Wówczas była to porażająca kwota.

- Realizowany przez nas projekt miał największe dofinansowanie do staży w całej Wielkopolsce. W tym roku takich pieniędzy nie udałoby się nam pozyskać - zauważył Waldemar Kula podczas Walnego Zebrania Pleszewskiej Izby Gospodarczej. i podkreśla, że jego realizacja projektu jest ogromny sukcesem. Dyrektor Pleszewskiej Izby Gospodarczej Liliana Rak - Urbaniak dodała z kolei , że realizacja projektu jest ogromnym sukcesem zarówno obu instytucji. - Pamiętam, że gdy rozpoczynaliśmy realizację projektu, to nie wierzył w nas nawet Leszek Bierła -przypomniała.

- Ten projekt idzie nam sprawnie. Sukcesem jest to, że środki które udało nam się pozyskać wydawane są na podstawie pierwszego wniosku. W trakcie trwania programu nic nie było zmieniane - podkreślał Waldemar Kula z Centrum Rozwoju Kompetencji firmowanych jego nazwiskiem.

W projekcie przez ostatnie 24 miesiące uczestniczyło 276 osób i podpisano umowy z 122 firmami z Pleszewa, Ostrowa, Kalisza, Chocza czy Gizałek. Pleszewska Izba odpowiedzialna była za programy stażowe. Na ten cel przeznaczonych zostało blisko 2 miliony złotych. Z takiej szansy skorzystały 173 osoby, a 54 z nich podjęło prace. Kwota dofinansowania na 1 osobę w ramach projektu wyniosła około 2000 złotych (1460 zł miesięcznego stypendium, składki na ubezpieczenie społeczne, koszty dojazdu i jednorazowe dodatki).

209 uczestników projektu nabyło również kwalifikacje podczas prowadzonych szkoleń zawodowych, które zależały od samych przedsiębiorców

W ramach programu do wydania pozostało jeszcze około 500 tys. złotych. Część z tych środków, jak podkreślał Waldemar Kula ma zostać przeznaczona na substydiowane zatrudnienie, które polega na aktywizacji osób poprzez refundację pracodawcom kosztów ich zatrudnienia poniesionych na wynagrodzenie brutto i obowiązkowe składki społeczne. W ramach tego pomysłu ma zostać zatrudnionych łącznie 50 osób na okres 6 miesięcy. Refundacja zatrudnienia 25 osób niepełnosprawnych wynieść ma 75 proc. (przy kwocie 2.000 złotych), a w przypadków osób pełnosprawnych wyniesie ona 50 proc.
Zgodnie z założeniami projekt ma potrwać do końca lipca 2019 roku. Do tego czasu minimum 15 osób będzie mogło przystąpić jeszcze do czteromiesięcznych staży.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto