Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pleszewscy taekwondziści spisali się na medal!

Pleszewscy taekwondziści spisali się w Kórniku na medal
Pleszewscy taekwondziści spisali się w Kórniku na medal Grzegorz Stephan
Znakomicie w Kórniku spisali się pleszewscy taekwondziści!

W Kórniku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A w Taekwondo Olimpijskim w kategorii wiekowej 11 -12 lat. W tych zawodach wystartowała siedmioosobowa reprezentacja UKS Taekwondo Holdicom Pleszew, w której skład weszli: Nicola Kaczmarek, Jakub Bogacz, Dominik Łapa, Klaudiusz Kaźmierowski, Dawid Bartoszek, Jan Olejczuk oraz Bartosz Stephan. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: układach formalnych poomse, dwuboju sprawnościowym oraz w walkach. Każdy z zawodników mógł uzyskać maksymalnie 6 punktów w współzawodnictwie sportowym.

W poomse najlepiej zaprezentował się Bartosz Stephan, który uplasował się na pierwszym miejscu w gronie 88 startujących chłopców, natomiast drugie miejsce zajął Dawid Bartoszek. Z kolei w kategorii dziewczyn w tej samej konkurencji najlepiej spisała się Nicola Kaczmarek, która zajęła drugie miejsce.
Następnie odbył się dwubój sprawnościowy i tak punktowali w nim: Bartosz Stephan I miejsce oraz Dawid Bartoszek II miejsce. W walkach najlepiej spisało się dwoje naszych reprezentantów, a mianowicie Nicola Kaczmarek oraz Jan Olejczuk, oboje zdobyli złoto! Pozostali startujący zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: Dawid Bartoszek 4 miejsce, Bartosz Stephan i Dominik Łapa 5 miejsce, Klaudiusz Kaźmierowski i Jakub Bogacz miejsca 6-8. W współzawodnictwie sportowym punkty zdobyli Bartosz Stephan 6 pkt., Nicola Kaczmarek 5 pkt. Dawid Bartoszek 4 pkt., Jan Olejczuk 3 pkt. oraz Dominik Łapa 1 pkt.Łącznie UKS TKD Holdicom Pleszew zdobył 19 pkt., a w dorobku całego roku posiada ich aż 27!