Pleszewianie czekają teraz na ogłoszenie gospodarzy turniejów półfinałowych

MK
Do Poznania na spotkanie z Pyrą, Kosz Pleszew jechał w roli faworyta. Łatwo nie było, ale dwa punkty wróciły do Pleszewa.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że pojedynek ten będzie "spacerkiem". Podopieczni Kaspra Smektały dominowali na parkiecie we wszystkich elementach i pierwszą kwartę wygrali 12:20. W drugiej odsłonie pleszewscy koszykarze prowadzili już nawet 17 punktami. Wtedy czas dla zespołu Pyry Poznań wziął trener gospodarzy Marek Łodyga. Od tego momentu koszykarze z Poznania odmienili swoją grę, szczególnie w obronie - kryjąc na całym parkiecie i utrudniając rozgrywanie piłki. Zniwelowali całą przewagę, wygrywając tę kwartę 22:17.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie.Trzecia kwarta kończy się minimalnym prowadzeniem KS Kosz Pleszew, zapowiadając dodatkowe emocje w ostatniej części spotkania. Drużyna z Poznania wyszła nawet na prowadzenie w czwartej kwarcie. Jednak w pleszewskim zespole doskonałą końcówkę rozegrali Alan i Rafał Urbaniak, którzy wyprowadzili na prowadzenie swój zespół.

Ostatecznie KS Kosz Pleszew wygrał to spotkanie czterema punktami. Teraz zawodnicy, działacze oraz kibice czekają na ogłoszenie gospodarzy turniejów półfinałowych, które odbędą się od 21 do 23 kwietnia.

Pyra Poznań – KS Kosz Pleszew 79:83 (12:20, 22:17, 26:28, 19:18)

Pyra Poznań: Łukasz Kupczyński – 18, Marek Walczak – 14, Eryk Chmielewski – 12, Jakub Szczepański – 10, Mateusz Lorych – 10, Roman Jańczyk – 6, Marcin Szorcz – 5, Jakub Libera – 4.

KS Kosz Pleszew: Rafał Urbaniak – 19, Alan Urbaniak – 18, Paweł Mowlik – 16, Piotr Ziółkowski – 9, Jakub Szymczak – 8, Tomasz Zyber – 8, Rafał Kikowski - 5.