Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już wkrótce ulica Ogrodowa będzie połączona z Sienkiewicza. Miasto otrzymało właśnie dotację na budowę nowej ulicy. Budowa ciągów komunikacyjnych w Pleszewie wymaga burzenia starych kamienic.

O przebiciu przejścia mówi się od dawna. Aby przedostać się z targowiska miejskiego na Sienkiewicza, trzeba iść pieszo albo deptakiem na Nerze albo przez Rynek. Teraz będzie bliżej zarówno dla pieszych jak i dla kierowców, także tych przemieszczających się z drogi krajowej nr 11 do drogi krajowej nr 12. Nowa ulica będzie kolejnym elementem budowy tzw. ,,małej obwodnicy'' pleszewskiej. Wyburzenie budynku znanego jako ,,dom Malinowskiego'' przy zakładzie fotograficznym Gona i budowa 120 - metrowego odcinka zupełnie nowej drogi to koszt sięgający 900 000 złotych. 304 000 złotych miasto pozyskało z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. W nowej ulicy powstanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna, będą chodniki oraz ścieżka rowerowa. Pracę ruszą jeszcze w tym roku, o ile pogoda będzie sprzyjająca - mówi Irena Sobisiak - kierownik wydziału inwestycji w UMiG Pleszew. Przypomnijmy, że przy budowie ,,małej obwodnicy'' już wyburzono ,,dom Pola'' przy Wyspiańskiego.
Dowiedzieliśmy się też, że wkrótce zostanie w centrum miasta wyburzony kolejny dom, który być może umoźliwi wyłączenie części rynku z ruchu.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wędkarz-przyrodnik (gość)

Ciekawe jak wygląda sprawa budowy 3 zalewów w powiecie pleszewskim mianowicie na Nerze w Zawadach , na Kobyłce w Łaszewie i na Lutyni w WIlczy bo plany budowy tych zbiorników sa w próżni od XX lat a my jak nie mieliśmy wody tak nie mamy a planty to największy bubel .

Kinga (gość)

Pleszew pozbywa sie z centrum (a stare centrum nie jest przeciez oszalamiajaco wielkie) tego co nadaje kazdemu miastu niepowtarzalny charakter. Zamiast tego pojawiaja sie jakies nowe potwornosci jak te przy kaliskiej, i niestety o ich wyburzeniu nie wspomina nikt... a te odleglosci pleszewskie... nie przesadzajmy.... Za to inicjatywa odbudowy kamienicy przy rynku - rewelacja!

Jerzy (gość)

Kogo to obchodzi,że ta kostka w Rynku to wielki BUBEL!!!,ale włodarz naszego miasta jest zachwycony i jest z tego dumny.Myśli sobie,że wszyscy mieszkańcy to idioci! Na ul.Kolejowej bruk ma około 100 lat i jest ok.,są pewne mankamenty "wykonane" przez "fachowców",którzy "grzebali" przy kanalizie i studzienkach.

krwawy Feliks (gość)

Ktoś znowu wpadł na poroniony pomysł aby na ulicy Sienkiewicza wprowadzić ruch dwukierunkowy. Współczuję Państwu Golińskim sąsiedztwa z ewntualną częścią "obwodnicy" (smród, hałas). Tak naprawdę to ile w tym Pleszewie jest ulic jednokierunkowych, porównajcie to do Ostrowa Wlkp - część ulicy Raszkowskiej, Wojska Polskiego i ludzie z tym żyją i nie narzekają, a tu w "Pleszewku" zachciało się jazdy "na szagę" i w ogóle zablokuje się Sienkiewicza. Jest to pomysł poroniony, chory i urojony chyba na kacu. Lepiej niech chłopaki z ratusza poprawią fenomenalna kostke na rynku pleszewskim. Wstyd, mamy XXI wiek, a Majowie, Aztekowie kilkaset lat temu kładli bloki skalne z precyzją ponadczasową. Nie wiem za co ta nagroda dla pleszewskiego rynku, jak jest to "kicha" stulecia. Podejrzewam, że lepszą kostke połozyliby przed wojną za sanacji. Chłopaki z TMP bierzcie sie do roboty bo chyba gwarancja na robotę dawno wygasła. Wstyd, wstyd, wstyd i tylko ten szyderszy uśmiech bijacy z plakatu. Koniec jest bliski :)

Wyborca (gość)

Ewa myślisz zbyt logicznie, nasze politykiery uczą się od Donka piaru i wszystko co możliwe wyolbrzymiają a jak jest porażką to nie ich sprawa. No i jeszcze nauczyli się obiecywać , przecież to nic nie kosztuje ( miały być zalew w Zawadach i Łasewie ).

Polecam ci link do strategii miasta Pleszewa:
http://www.pleszew.pl/?m=artykul&dzial=2&sm=35

PS. Niektóre punkty nawet są dobre dla rozwoju gminy ale cicho o nich np. budowa mostu w Rokutowie, czy zalewy w Zawadach, Brzeziu i Łasewie więcej te inwestycje by przyniosły dobrego dla mieszkańców niż budowa niedochodowego basenu a 20 baniek.

Ewa (gość)

Przykre to,że urzędnicy zwykłą małą ulicę nazywają częścią małej obwodnicy! Pytam jaka to jest obwodnica?,nie jest ważne czy mała,ale to jest wbrew logice,gdyż zaledwie ok.100m od tej ulicy jest punkt wyznaczający środek miasta!!!!!! Jeśli to jest centrum miasta,to nie nazywajmy tej ulicy OBWODNICĄ !!!!!

pleszewianie.pl (gość)

Brakowało takiego łącznika od dawna. Dobrze, że znalazły się pieniądze i chęć realizacji.

Więcej na temat: