Pleszewski starosta rzucił hasło do poszukiwania drzew, które z racji wieku zasługują na miano pomnika przyrody. W powiecie pomników jest niewiele: gmina Chocz ma 4, gmina Pleszew – 5, gmina Gizałki – 9, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pleszewski starosta rzucił hasło do poszukiwania drzew, które z racji wieku zasługują na miano pomnika przyrody. W powiecie pomników jest niewiele: gmina Chocz ma 4, gmina Pleszew – 5, gmina Gizałki – 9, gmina Czermin – 11, gmina Dobrzyca – 32, gmina Gołuchów – 54
W ubiegłym roku w czasie I edycji konkursu fotograficzneego znaleziono sfotografowano i opisano około 30 pomników przyrody. Najwięcej znalazł Klub 4H Panda z Żegocina a indywidualnie Agnieszka Bandzwołek. Siedem drzew m.in. dąb w parku w Kuczkowie (fot.) o obwodzie ponad 5 metrów sfotografował starosta Michał Karalus.
Tegoroczny konkurs trwa do końca września. Propozycje uznania drzew za pomniki przyrody otrzymają gminy, które powinny podjąć stosowne uchwały.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

buzi - buzi, bara - bara (gość)

Michale K. - czym ty się zajmujesz ? Czy ty jesteś starosta czy liczydrzewko ?