Pleszew - Open Florentyna gromi i znajduje się na czele tabeli!

Od dwóch wygranych nowy sezon rozpoczęli gracze Open Florentyny
Od dwóch wygranych nowy sezon rozpoczęli gracze Open Florentyny Open Florentyna
Od mocnego uderzenia nowy drugoligowy sezon rozpoczęli koszykarze Open Florentyny. Przypomnijmy, że najpierw w środę pleszewianie rozgromili we własnej hali rezerwy sopockiego Trefla 112:58, a w sobotnie popołudnie potwierdzili swoją doskonałą dyspozycję w spotkaniu z Żyradordowianką. W Żyrardowie podopieczni Andrzeja Kowalczyka wygrali bowiem 101:64.

W sobotni mecz lepiej „weszli” gospodarze. W 3 minucie bowiem – po trafieniu Piotra Bochenka – miejscowi objęli prowadzenie 4:3. Zespół z Żyrardowa długo jednak nie cieszył się przewagą punktową. Już za moment „trójka” Karola Dębskiego sprawiła, że przyjezdni wyszli na prowadzenie 8:6. Z każdą kolejną minutą przewaga drużny gości rosła w naprawdę imponującym stylu i po pierwszej połowie wynosiła 23 punkty (27:50). W pierwszych dwóch kwartch „pierwsze skrzypce” w zespole Open Florentyny grali bowiem: wspomniany już wcześniej Dębski oraz Sławomir Buczyniak jak również Tomasz Madziar. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Mariusz Łapiński.
W drugiej części sobotniej konfrontacji przewaga ekipy gości nie podlegała w dalszym ciągu dyskusji. Po trzeciej kwarcie spotkania – pleszewianie – po celnym rzucie Sławomira Buczyniaka, wygrywali już 76:46, a w czwartej kwarcie wzrosła nawet w 37 minucie spotkania do 38 „oczek”, kiedy to na tak wysokie prowadzenie drużynę Open Florentyny wyprowadził Tomasz Zyber. Natomiast wynik meczu ustalił Wojciech Żurawski.

Żyrardowianka Żyrardów – Open Florentyna Pleszew 64:101 (15:24, 12:26, 17:26, 20:25)

Żyrardowianka: Łapiński 22 (1x3), Bochenek 18, Żebrowski 10, M. Szwed 7, Jastrzębski 3 (1x3), Owczarek 2, Chojecki 2, Repiński 0, Muś 0, Kuran 0, Bakuła 0, Odolczyk 0

Open Florentyna: Buczyniak 18 (6x3), K. Dębski 18 (2x3), J. Czech 12, W. Żurawski 10, Niesobski 9 (1x3), Stokłosa 9 (1x3), Madziar 7 (1x3), Gacek 7, Zyber 4, A. Kaczmarzyk 4, Szymczak 3 (1x3)