Telefon komórkowy i rower - to główne nagrody w konkursie ,,Zbieramy zużyte baterie'' dla uczniów pleszewskich gimnazjów i podstawówek. , którzy do 7 czerwca przyniosą do Przedsiębiorstwa Komunalnego najwięcej zużytych aterii.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Akcja ,,Zbieramy zużyte baterie'' już w mieście ruszyła. Potrwa do 7 czerwca. Przed samymi Dniami Pleszewa zostaną wyłonieni zwycięzcy. Na święcie miasta sponsorzy - firma Era oraz Aramir wręczą nagrody. Chodzi o to, aby wyrobić w najmłodszych pleszewianach odruch niewyrzucania baterii do pojemnika z odpadami.
- Taka niewinnie wyglądająca bateria od zabawki czy zergarka, która trafi na wysypisko z kubła na odpady, będzie tam leżeć zawsze, nawet kiedy pęknie, ołów, kadm, trujące kwasy wsiąkną w ziemię i pozostaną tam na zawsze - mówi prezes PK Grzegorz Knappe. Zachęca on do zbierania zużytych baterii, wszystkich - tych od telefonów komórkowych, magnetofonów, laptopów, zegarków, zabawek. Chodzi o baterie cylindrowe, prostokątne, guzikowe. Za każdą z nich są w konkursie naliczane punkty.

Zasady punktacji za 1 szt. baterii:

-baterie cylindrowe – 2 pkt,
-baterie prostokątne – 5 pkt,
-baterie guzikowe – 6 pkt

Baterie dostarczamy osobiście do siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego Spółka z o. o. w Pleszewie ul. Fabryczna 5, w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 08.00 do 09.00 i 14.00 do 15.00.
.

. Chodzi nie tylko o własne baterie, ale także o te, które można pozyskać od sąsiada, krewnego innej osoby dorosłej, które ma baterie i ma z nią problem. Nagrodą dla gimnazjalisty będzie telefon komórkowy, dla ucznia podstawówki - rower. Będą też nagrody pocieszenia. Dla nas pocieszająca jest wiadmość, że w różnych punktach odbioru baterii zużytych w mieście Pleszewie, pozyskuje się ich coraz więcej.
Regulamin konkursu na stronie www. pleszew.pl

Patronat nad konkursem objął burmistrz Marian Adamek.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!