Pleszew. Koszykarze Open Florentyny znów okazali się lepsi!

Piętnastą wygraną z rzędu zanotowali koszykarze Open Florentyny!
Piętnastą wygraną z rzędu zanotowali koszykarze Open Florentyny! M. Konieczny
Lider drugoligowej tabeli nie zwalnia tempa. Drużyna Open Florentyny z Pleszewa pokonała w Gniewinie miejscowego Żurawia 101:87. Jest to piętnaste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach sezonu 2011/12!

Drużyna gospodarzy dość wysoko zawiesiła poprzeczkę liderowi grupy A II ligi. W 8 minucie sobotniego meczu miejscowi, po celnym rzucie Pawła Pawłowskiego, objęli nawet na moment prowadzenie 17:16. Po zakończeniu pierwszej kwarty meczu górą ponownie byli jednak przyjezdni, w czym spora zasługa: Jacka Sulowskiego i Wojciecha Żurawskiego. W drugiej części pierwszej połowy koszykarze z Pleszewa z każdą kolejną upływającą minutą powiększali swoją przewagę punktową. W 18 minucie po „trójce” Sulowskiego gracze Open Florentyny wygrywali już 56:35. Tymczasem w końcówce drugiej kwarty Paweł Matysiak wraz z Markiem Iglińskim zdołali nieco odrobić kilka „oczek” i do przerwy na świetlnej tablicy widniał rezultat 41:58 na korzyść zespołu gości!
Po zmianie stron miejscowi koszykarze postawili już wszystko na jedną „kartę”. Zdołali nawet dość znacząco zniwelować przewagę punktową graczy Open Florentyny. W 27 minucie spotkania Pawłowski sprawił, że Żuraw przegrywał różnicą zaledwie czterech punktów (59:63). Ostatnie słowo należało jednak do pleszewian. Rafał Niesobski i Karol Dębski sukcesywnie zaczęli ponownie powiększać przewagę punktową zespołu gości, a tymczasem graczom gospodarzy zaczęło brakować już sił... Na 15 sekund przed końcem spotkania tę sytuację wykorzystał Jakub Szymczak, który trafieniem zza linii 6.75m. wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie 101:85 Natomiast ostatnie „słowo” w tym spotkaniu należało do Pawłowskiego, który ustalił wynik sobotniej konfrontacji.

Żuraw Gniewino – Open Florentyna Pleszew 87:101 (22:26, 19:32, 27:19, 19:24)

Żuraw: Pawłowski 20 (2x3), Kobus 18 (2x3), Igliński 14, Nosek 9 (1x3), Wilk 9, Grujić 6, Matysiak 5 (1x3), Podbielski 4, Strychalski 2, Zimniewicz 0

Open Florentyna: Stokłosa 27 (2x3), Żurawski 25, Sulowski 17 (3x3), Niesobski 15, Dębski 7, Kaczmarzyk 4, Szymczak 3 (1x3), Czech 3, Zyber 0, Michałek 0, Buczyniak 0