Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trwa napuszczanie wody do basenu głównego w kompleksie sportowym w Pleszewie. W przyszłym tygodniu będzie można określić datę oficjalnego otwarcia - mówi zastępca burmistrza MiG Pleszew Arkadiusz Ptak

W dużym basenie woda już jest, w przyszłym tygodniu prawdopodobnie wypełni się wodą basen rekreacyjny. Aktualnie trwa sprzątanie i przygotowywanie kompleksu sportowego do odbiorów przez nadzór budowlany, sanepid, straż pożarną. To też wymaga określonego czasu. Jednak Arkadiusz Ptak przewiduje, że w przyszłym tygodniu będzie można wyznaczyć dokładną datę otwarcia basenu, na który pleszewianie czekają od tylu lat.

Otwarcie inwestycji, które zapowiadano najpierw na początek wakacji, potem na koniec wakacji, spowolniły problemy firmy, która kompleks sportowy buduje. Jednak wszystko zmierza ku happy and'owi. Przypomnijmy, że kompleks kosztuje 22 000 000 złotych, z czego 14 000 000 udało się pozyskać m.in. dzięki temu, że basen na terenach powojskowych buduje Spółka Sport

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brr (gość)

Jak już, to chyba "wszystko zmierza do happy end'u".
A nie można napisać po polsku "wszystko zmierza ku szczęśliwemu końcowi"?
"Happy end'owi" - litości! Oczy bolą!

Mistrz Yoda (gość)

Nic nie rozumiesz Pływak. Irena Kuczyńska ma często takie skróty myślowe. W sumie chodziło o to że Spółkę Sport powołał nasz wspanialy Marian Adamek i to jego zasługa że mamy basen. Co jest jeszcze ważniejsze - na końcu 2013 roku gdy zrobimy bilans kosztów utrzymania basanu i wszyscy złapiemy sie za głowy to pamiętaj Pływak, że to będzie wina opozycji - PO i Kuberków.

Pływak (gość)

Czy ja dobrze rozumiem, że gdyby kompleks był budowany na innym terenie i nie przez Spółkę Sport, to środków nie udało by się pozyskać?