Krzysztof Zając, chirurg z Piły od 15 lat dba o zdrowie najlepszych siatkarzy w Polsce. Teraz jest lekarzem reprezentacji męskiej siatkówki. Kiedy siedzi na ławce podczas meczu zapomina, że jest lekarzem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Krzysztof Zając, chirurg z Piły od 15 lat dba o zdrowie najlepszych siatkarzy w Polsce. Teraz jest lekarzem reprezentacji męskiej siatkówki.
Kiedy siedzi na ławce podczas meczu zapomina, że jest lekarzem. Reaguje jak każdy kibic, nerwowo emocjonalnie. Zaciska kciuki, a kiedy zdobywamy punkt krzyczy z radości. Nie może jednak wstawać, chodzić, bo przepisy tego zabraniają. Przy linii boiska stać może tylko trener. Lekarz, jak i cała ławeczka rezerwowych muszą siedzieć na miejscu. Ale nie narzeka. Bo w końcu praca dla reprezentacji to ogromne wyróżnienie, zaszczyt, a dla niego pasja. Bo myli się ten, kto sądzi, że dostaje za opiekę medyczną nad reprezentacją jakieś pieniądze. Co najwyżej skromną dietę, a na wyjazd bierze po prostu urlop w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, gdzie na co dzień pracuje, bywa, że bezpłatny.

Krzysztof Zając ma dzisiaj 44 lata. Pracuje na oddziale chirurgii, jako specjalista II stopnia. Swoją przygodę jako lekarz siatkarek rozpoczął, kiedy w Pile nastał trener Jerzy Matlak. Lata współpracy z Naftą Piła, zaowocowały potem 3 - letnią współpracą z kadrą siatkarek pod wodzą Andrzeja Niemczyka. Potem przez dwa lata byłe lekarzem reprezentacji męskiej siatkówki prowadzonej przez trenera Raula Lozano. Od tego roku, dzięki rekomendacji argentyńskiego trenera dalej dba o kondycję kadry narodowej, prowadzonej już przez Daniela Castellaniego. Pierwszy egzamin z nowym trenerem przeszedł niedawno, podczas meczów siatkarzy w Lidze Światowej w dalekim Sao Paulo w Brazylii i w Carakas w Wenezueli. Trzeba wyjaśnić, że Krzysztof Zając jest jednym z trzech lekarzy kadry. Na takie wyjazdy jeździ jednak tylko jeden lekarz, jemu właśnie przypadł wyjazd do Ameryki Południowej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!