Pięć medali wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate na międzynarodowych zawodach karate Berlin Open

RED
W Berlinie został rozegrany prestiżowy turniej karate Berlin Open. W zawodach wzięło udział ponad 900 zawodników z 143 klubów z 29 państw, w tym 8 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Ich łupem padło w sumie 5 medali!

Wysoką formę potwierdził brązowy medalista z Mistrzostw Europy w Soczi Dawid Sobkowiak, który w kategorii juniorów +76 kg nie miał sobie równych. Wygrał wszystkie cztery walki, a w pokonanym polu zostawił min. reprezentanta Ukrainy Rustama Nazinova i w półfinale Christiana Leonhardema. W finale pokonał po bardzo wyrównanym pojedynku Anglika Razvana Tocu.

Bardzo dobry występ zanotował również Kacper Vogt w kumite juniorów -76kg. - Pokonał kolejno Niemca Alexa Koppa, Duńczyka Bastiana Stensballe. W finale zdecydowanie pokonał reprezentanta Niemiec Oleksandra Kershkovky - informuje Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Srebrny medal wywalczył Michał Florczak w kumite kadetów do 52 kg. Florczak po wygraniu 4 walk eliminacyjnych w finale uległ nieznacznie z Oleg Melnyk z Ukrainy 0-1.

Kolejną niespodziankę zrobiła najmłodsza reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate ośmioletnia Maja Kolanowska zdobywając brązowy medal. W bezpośrednio w walce o miejsce na podium pokonała Łotyszkę Ariannę Spradzinę. Drugi brązowy medal wywalczył Bartłomiej Sołtysiak w kumite seniorów +84kg pokonując w walce repasażowej o brązowy medal Toniego Buttlera z Niemiec.

Pleszewski Klub Karate w klasyfikacji medalowej zajął 10 miejsce. - Nasi zawodnicy po raz trzeci w tym roku zaliczyli bardzo dobry występ, czym potwierdzili swoje aspiracje do grona najlepszych klubów w Europie. Bardzo dobre walki na najwyższym poziomie karate zaliczyli praktycznie wszyscy reprezentacji pleszewskiego klubu - zauważa Józef Sołtysiak.

Z powodu choroby w Berlin Open nie wystąpiła aktualna wicemistrzyni Europy z Soczi Magdalena Godlewska