Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Kultury Leśnej zorganizował Wielkie Święto Pszczół

Irena Kuczyńska
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie - Wielkie Święto Pszczół
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie - Wielkie Święto Pszczół Irena Kuczyńska
Ośrodek Kultury Leśnej zaprosił na Wielkie Święto Pszczół. Impreza odbyła się ,,na Dybulu'' przy Chałupie - leśniczówce, gdzie jest też ekspozycja poświęcona pszczelarstwu

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprosił turystów na Wielki Dzień Pszczół
Goszczący w parku-arboretum w niedzielę turyści mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat roli pszczół w środowisku oraz poznać pięć zasad, którymi kieruje się przyjaciel tych pożytecznych owadów.

Dzieci i dorośli rozpoznawali po wyglądzie rodzime i inwazyjne rośliny miododajne, poznawali przepisy na naturalne nawożenie i odstraszanie owadów, zdobywali wiedzę, w jaki sposób zaprosić do swojego ogrodu owady zapylające.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie motywu pszczoły na koszulkach, a także degustacja miodu. Aktywne uczestnictwo w grze terenowej było nagradzane upominkami ufundowanymi przez Ośrodek Kultury Leśnej oraz Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica", które są pomysłodawcą obchodów tego święta.

Wiele interesujących informacji na temat życia i zwyczajów pszczół można było zdobyć na stoisku pszczelarza Bogusława Szeredy, który do Gołuchowa przywiózł produkty pszczele i żywy ul, a także w Chałupie – leśniczówce, przy której odbywał się festyn.

Warto dodać, że wystawa pszczelarska w Chałupie – leśniczówce ma charakter stały, i podobnie, jak zlokalizowana w pobliżu terenowa wystawa uli, jest dostępna do zwiedzania przez cały rok. Ekspozycję zwiedziło ponad 200 osób. Tomasz Rakowski wydał tyle darmowych biletów.

Wielki Dzień Pszczół obchodzony jest w całej Polsce od czterech lat w ogrodach botanicznych, parkach narodowych, krajobrazowych i placówkach muzealnych. Celem programu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom", do którego już po raz drugi przystąpił Ośrodek Kultury Leśnej, jest inspirowanie do podejmowania długofalowych działań w celu poprawy warunków życia pszczołowatych w Polsce poprzez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom oraz wzmocnienie świadomości w zakresie relacji pomiędzy pszczołowatymi a różnorodnością biologiczną. - mówi Alicja Antonowicz z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto