Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym

RED
Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym mł. bryg. Sławomir Brand – KW PSP Poznań
Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym za nami! Drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie tuż za podium.

18 czerwca 2014 r. w podpoznańskim Bolechowie odbyły się XXV Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym.
Do rywalizacji sportowej przystąpiło 74 zawodników z 7 najlepszych drużyny województwa wielkopolskiego oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.
Wśród startujących strażaków nie zabrakło drużyny z pleszewskiej Komendy Powiatowej PSP.

Mistrzowską drużyną zostali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Leszna, a na trzecim z Kalisza. Tuż za podium, na miejscu czwartym znaleźli się zawodnicy z Pleszewa.

W konkurencji „drabina hakowa” zwyciężył Musiał Tomasz z KM PSP w Lesznie uzyskując czas 15,7 s., miejsce drugie zajął Krzysztof Gajewski z KP PSP Pile, z czasem 15,71 s., na trzecim miejscu uplasował się Szymon Woźniak z KM PSP w Kaliszu, którego czas wyniósł 15,77 s.

W konkurencji „100m – tor przeszkód” zwyciężył Krzysztof Majcher z KM PSP w Poznaniu uzyskując czas 17,35 s. Miejsce drugie zajął Maciej Dajczak z KP PSP Pleszewa z czasem 17,38 s., na miejscu trzecim uplasował się Bartosz  Mazurek z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim, którego czas wyniósł 17,695 s.