Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Obiecujące występy młodych sportowców z Gizałek

Andrzej Poźniak
W Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. W kategorii dzieci z klas IV powiat pleszewski reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach

Drużyna chłopców startująca w składzie: Dawid Juchacz, Igor Ignaszak, Marcel Radłowski, Patryk Kuźnicki, Mateusz Swędrowski i Mateusz Jakubowski wywalczyła 14 miejsce. - Wynik satysfakcjonujący biorąc pod uwagę, iż w zawodach wystartowali młodzi sportowcy z 54 szkół, w sumie 184 zawodników - podkreśla nauczyciel Andrzej Poźniak. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dawid Juchacz, który wywalczył 9 miejsce i ponownie potwierdził, że jest jednym z najlepszych w tej dyscyplinie sportu w województwie wielkopolskim.

- Nasze dziewczęta również, mówiąc żargonem sportowym, „rywalkom tanio skóry nie sprzedały” i w stawce 58 zespołów zostały sklasyfikowane na 21 pozycji - opowiada opiekun młodych sportowców. W reprezentacji gizalskiej "podstawówki" znalazły się: Klaudia Słupska, która w indywidualnej rywalizacji wywalczyła 19 miejsce, Wiktoria Mańka, Zofia Mańka, Martyna Pakulska, Zuzanna Koprowska i Ewa Szcześniak.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie